Середа, 13 липня 2016 12:29

Обмеження на транзит російських товарів зникне лише після завершення війни — Віталій Скоцик

Єврокомісія готова не помічати війну Росії проти України, коли йдеться про економічні інтереси ЄС. Економічна ж війна між Україною та Росією закінчиться лише після закінчення “гарячої війни”.

Про це заявив економіст, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик коментуючи критику з боку Єврокомісара з питань розширення і політики добросусідства Йоханнеса Гана. Зокрема, щодо запровадження українським урядом обмежень на російський транзит у відповідь на аналогічні дії Росії до українського експорту.

“У Франції наближаються вибори президента. У Німеччині наступного року відбудуться парламентські вибори. Відповідно лідери цих країн, які найбільше зазнають втрат від антиросійських санкцій, зацікавлені у їхньому пом’якшенні. Україну розуміють країни нової Європи, наші найближчі сусіди. Вони відчувають загрози від агресивної Росії. Вільний транзит відновиться лише після закінчення гарячої війни, звільнення українських територій від окупаційних російських військ. Все інше — не більше, як дипломатична гра”, - переконаний Віталій Скоцик.

Політик наголосив, що подібне різне ставлення до війни в Україні буде в подальшому розколювати Європу.

“На саміті в НАТО ми побачили дві позиції. Одна — це бажання йти на компроміс з Росією, де не розглядають серйозно реальність воєнної конфронтації. Інша — це позиція країн Східної Європи, Британії, Туреччини, Північної Європи, Прибалтики — де бачать реальну загрозу розширення російської агресії. Ці країни розуміють Україну і схильні їй допомагати. Очевидно, що та ж лінія розколу проходить і в ЄС. Тільки тут більшу вагу відіграють економічні інтереси”, - сказав Віталій Скоцик.

Лідер Аграрної партії підкреслив, що матиме сенс лише те, що зупинить війну і змусить агресора покинути країну.

“У Європі мають зрозуміти, чим сильнішим буде міжнародний економічний та політичний тиск на Росію, тим швидше закінчиться війна. Тим швидше відновиться нормальна економічна співпраця вигідна Україні, ЄС і тій же Росії. Поки воєнні дії не завершаться, навіть, якщо європолітики будуть “не помічати” війни, нічого не зміниться. Буде лише приховування проблеми, а не її вирішення”, - підсумував Віталій Скоцик.


Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.