Понеділок, 11 липня 2016 13:23

Очільники бурштинової мафії сидять у Києві

Затримані на Рівненщині чиновники не є очільниками бурштинової мафії. Заявив в ефірі «ТСН. Тиждень»  на «1+1» екс-губернатор Рівненщини,  член Президії Аграрної партії Віктор Матчук.

«Ті люди, хто зараз затриманий не могли очолювати бурштинову мафію в принципі. Це не рівень заступника прокурора, не рівень підполковника СБУ. Потрібно затримувати людей, які знаходяться значно вище у своїх щаблях ніж ті, хто затриманий в Рівненській області. Переконаний в тому, що доріжка веде до Києва», - говорить Віктор Матчук.

За словами політика, облавами можна лише на певний час налякати копачів, але не зупинити. Вони все одно повернуться в ліси.

«Після таких легких грошей людям дуже важко, а  для переважної більшості і неможливо, повернутися до нормального способу життя. До способу, яким звикла жити більшість людей - ходити на роботу, бути на роботі з 9 до 18, потім рахувати копійки від зарплати до зарплати», - каже Віктор Матчук.

Політик впевнений, що видобуток бурштину потрібно робити легальним, щоб зароблені кошти йшли в державний бюджет.

«Люди повинні купувати право на видобування. Право ставати старателем. Та плата, яку людина  вносить повинна покрити видатки на рекультивацію. Вона вноситься авансом. Тому що ніхто не знає, чи добуде він там бурштин, чи не добуде, але те, що він знищить довкілля, то це 100%», - зазначив Віктор Матчук.

12715339 1524476231181435 6650210728470269895 nВодночас, голова Аграрної партії Віталій Скоцик каже, що лише на Рівненщині через нелегальні схеми щороку проходить близько 3 млрд. доларів. Бурштинові поклади є і у Волинській, Житомирській та частково Львівській областях. За приблизними оцінками, ці області володіють щонайменше 100 тисячами тонн цінного каменю.

«У ямах люди кущовим способом видобувають приблизно 10% від покладів бурштину. Без необхідних технологій 90% каміння іде далі в ґрунт. Непрофесіоналізм сьогоднішньої Верховної Ради та Кабінету Міністрів  веде до прямої втрата тих ресурсів, які є в нашій землі. Мафія заробляє мільйони, а держава не отримує нічого», - зазначив Віталій Скоцик.

Нагадаємо, 4 липня на Рівненщині здійснили спецоперацію «Бурштин». Правоохоронці провели 123 обшуки. У спільній операції  СБУ, МВС і ГПУ було задіяно понад 300 оперативників. Серед  затриманих - заступник прокурора Рівненської області Андрій Боровик, підполковник СБУ і керівник одного із районних відділів поліції області.

 

1 коментар

  • Коментувати Сергій Вівторок, 12 липня 2016 09:02 Автор Сергій

    Тобто для Матчука,рахувати копійки -це нормальний спосіб життя!

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.