Понеділок, 11 червня 2018 18:27

Освітня Рада Аграрної партії провела розширене засідання в комітетах Верховної Ради

Фахову передвищу освіту не можна залишати без державного фінансування. Народні депутати під час ухвалення законопроекту повинні врахувати можливості органів місцевого самоврядування утримувати заклади, які готують фахівців середньої ланки, і напрацювання викладацького корпусу таких закладів освіти.

 

Про це сьогодні йшлося під час розширеного засідання Ради з питань освіти та науки Аграрної партії, яке відбулося в комітетах Верховної Ради.

У ньому взяли участь представники директорського корпусу освітніх закладів I-II рівнів акредитації з 18-ти регіонів, фахівці Федерації роботодавців України, ГО «Асоціація працівників вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації», ГО «Асоціація аграрних навчальних закладів», державної установи «Науково-методичний центр «Агроосвіта».

 

Учасники засідання обговорили два законопроекти «Про фахову передвищу освіту», що зареєстровані у Верховній Раді за номерами 8321 та 8321/1.

«У законопроектах існують певні розбіжності. Є бажання МОН, яке нині диктує умови розвитку всієї системи освіти України, і є думка знизу – людей, які реально працюють, формують у «полях» фахівців для будь-якої сфери економіки. Завтра у МОН буде засідати робоча група, яка розглядатиме обидва законопроекти. І наша мета – прийти до єдиного займенника», – розповіла голова Ради з питань освіти і науки Аграрної партії Оксана Мусієнко.

 

Лідер Аграрної партії Віталій Скоцик наголошує, що зараз тактичне завдання – зберегти фінансування для закладів фахової передвищої освіти на наступний рік, а стратегічне – забезпечити належні умови для підготовки фахівців середньої ланки.

«Днями розпочнеться нова вступна кампанія, надзвичайно важливо розуміти, за якими правилами працюватиме фахова передвища освіта в Україні. Якщо Верховна Рада залишить фінансування лише на місцевому рівні, ми повинні усвідомлювати, що місцеві органи влади із цим просто не впораються. І стратегічне завдання – нам слід перепрофілювати нашу економіку із сировинної на таку, що має глибоку переробку. Новоствореним заводам будуть потрібні професійні кадри, і про їх підготовку необхідно думати вже зараз», – говорить Віталій Скоцик.

 

В Аграрній партії висловили сподівання, що комітет Верховної Ради врахує напрацювання практиків.

«Нині на кону – подальші перспективи фахової передвищої освіти. Це перша зустріч подібного формату з народними депутатами з профільного підкомітету. Сподіваємось, що керівники закладів освіти, представники роботодавців, асоціації освітян у парламенті все-таки почують аргументовану позицію», – зазначила член Президії Аграрної партії Ірина Синявська.

 

Напрацювання Ради з питань освіти та науки Аграрної партії буде передано на розгляд профільного комітету Верховної Ради, який має їх розглянути на своєму засіданні 20-го червня.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.