Середа, 19 жовтня 2016 17:54

Після бомбардувань Алеппо переговори в «нормандському форматі» дуже ускладнені – Віталій Скоцик

Нинішня зустріч у «нормандському форматі» може не дати жодних результатів і стати останньою. Після жорстоких бомбардувань сирійського Алеппо Заходу дедалі складніше вести діалог із РФ.

Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи нову спробу переговорів у «нормандському форматі», призначену на 19 жовтня в Берліні.

«Ці переговори були підготовлені нашвидкуруч. Крім того, вони відбуваються на фоні посилення конфронтації РФ та Заходу. Фактично після жорстоких бомбардувань сирійського Алеппо і ключові держави Європи, і США консолідовано вимагають покарати винних», - підкреслив Віталій Скоцик.

За його словами, сирійська проблема на перемовинах буде домінувати над питанням Донбасу, тому Україні не варто чекати прориву від зустрічі четвірки лідерів.

«Добре, якщо буде сформовано новий порядок денний – для тристоронніх груп і підгруп щодо врегулювання ситуації на Донбасі. Але можливо, зустріч не дасть жодних результатів. Не виключено, що сам «нормандський формат» може припинити існування, якщо не продемонструє прогресу», - додав політик.

На його думку, для України важливо, що Вашингтон, Берлін, Париж і Лондон почали спільно виступати в оцінці дій РФ. Наша держава повинна використати всі можливості для захисту своєї територіальної цілісності.

«Тенденція свідчить, що Росія стає дедалі більш самотньою, ніхто вже не вірить у її «миротворчі ігри». Однак це ж робить її більш непрогнозованою і небезпечною. Надалі Україні потрібно зміцнювати зв’язки з кожним із сильних союзників у Європі та Північній Америці», - резюмував Віталій Скоцик.

Нагадаємо, 19 жовтня Президент України Петро Порошенко, канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Франсуа Олланд і президент РФ Володимир Путін зустрілися на саміті в «нормандському форматі» у Берліні.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.