П'ятниця, 13 квітня 2018 09:49

Поки заробітчани інвестують в Україну, олігархи виводять гроші в офшори – Віталій Скоцик

Найбільшим інвестором у вітчизняну економіку минулого року стали заробітчани. Вони лише офіційно привезли в Україну 9,2 мільярда доларів, тоді як прямі інвестиції в Україну становили всього 1,8 мільярда. Заробітчани наповнюють економіку валютою, поки олігархи виводять гроші з держави.

Про це заявив в ефірі політичного ток-шоу «Право на владу» на телеканалі «1+1» лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час обговорення питання санкцій проти Росії.

«Наші люди їдуть за кордон, за копійки там працюють і везуть зароблені гроші сюди, додому, щоб ця країна вижила, у той час як олігархи через торгівлю з Росією виводять кошти в офшори», – зазначив Віталій Скоцик.

 

Політик зауважив, що в умовах війни олігархи продовжують нарощувати обсяги торгівлі з Росією.

«Обсяги торгівлі з Російською Федерацією минулого року зросли, майже на 2 мільярди доларів збільшилися обсяги імпорту звідти, на 400 мільйонів зріс і експорт з нашої країни до РФ. Це ж не малий та середній бізнес торгує, а великі олігархи – російські й українські, які були пов’язані між собою до війни і залишаються пов’язаними зараз. Їхня власність зареєстрована на офшорні компанії, але це ті, хто торгує вугіллям, автобусами, курятиною, хто має металургійні комбінати», – говорить Віталій Скоцик.

 

Як наголосив політик, про санкції потрібно думати насамперед через призму того, як вони вплинуть на життя простих людей.

«За 4 роки реформ у фінансовій сфері через масове «банкопадіння» 7 мільярдів доларів втратили вкладники-фізособи, малий і середній бізнес. Ось це справжня проблема. Люди змушені їхати кудись, щоб заробити. Я щойно повернувся з Одещини, там на площі в Кілії мене обступили жителі, які втратили роботу в кілійському порту, на судноремонтному заводі, в колгоспі, де колись було 7 тисяч робочих місць. Ухвалюючи будь-які рішення, ми маємо не думати про те, що скажуть ті, хто роками розграбовував Україну, а передбачати, як це вдарить по звичайних громадянах, і робити все, щоб створити їм умови для роботи тут, вдома», – каже Віталій Скоцик.

 

Нагадаємо, за підрахунками експертів лише за останні два роки з України виїхали 7% людей працездатного віку. Ще 12% планують це зробити найближчим часом.

 

За останнє десятиліття кількість трудових мігрантів за різними оцінками сягнула від 5-ти до 7-ми мільйонів осіб. За оцінками міжнародних організацій до 2050 року чисельність населення України може скоротитися з нинішніх офіційних 44,2 мільйона осіб до 36,4 мільйона.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.