Четвер, 27 грудня 2018 11:50

Політичні експерти пророкують, що Аграрна партія має всі шанси потрапити до парламенту

Політологи та експерти підбивають політичні підсумки року, що минає. Його головним завданням стала підготовка до виборів наступного року, - таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов.

"2019 рік – це рік великого виборчого циклу, який починається навесні президентськими виборами і закінчиться восени парламентськими", - зауважив Вадим Карасьов.

Найважливішим маркером політичного кінця року експерти вважають вибори до об'єднаних територіальних громад, результати яких підтверджують основні електоральні тенденції.

Аграрна партія України стала першою і єдиною позапарламентською силою, яка одержала перемогу на місцевих виборах 23 грудня, і увійшла в трійку лідерів поруч із БПП та Батьківщиною.

За словами політологів, вибори в ОТГ довели, що Аграрна партія має достатню підтримку своїх ідей у суспільстві, аби потрапити у Верховну Раду до наступного року і сформувати дієву фракцію.

"Аграрна партія звичайно продемонструвала свою стійкість і міцність. Очевидно тому, що це прямий контакт з виборцями. Більшість людей на місці працюють, мають безпосередній контакт, безпосередню відповідальність за соціалку і за все інше", - розповів політолог Володимир Цибулько.

Аграрна партія є головним захисником інтересів мешканців сільської місцевості, адже активно підтримує децентралізацію, розвиток малого та середнього сільськогосподарського підприємництва, і загалом – відродження українського села. До речі, експерти вважають, що децентралізацію влади дуже важливо закріпити на Конституційному рівні. 

"Ми не знаємо хто може прийти до влади, а бажання того, хто зайде в головні Кабінети країни сконцентрувати у власних руках максимальну кількість грошей, розподілення цих грошей, буде надзвичайно велике. І ті досягнення, які були досягнуті децентралізацією, а це половина бюджетів на місця і можливість розподілення земель — це якраз таки інтерес того хто може прийти і встановити власний контроль. Тому закріплення в тіло Конституції є дуже серйозним і великим викликом", - зауважив директор аналітичного центру "Політика" Микола Давидюк.

Для аграріїв питання децентралізації є принциповим, тому партія всіма законними засобами домагатиметься якнайшвидшого його вирішення, у тому числі й у парламенті.

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.