Понеділок, 17 листопада 2014 14:46

Раду Героїв аграріїв України створили в АПУ

В Україні створено Раду Героїв аграріїв, що об’єднала Героїв Соціалістичної Праці та Героїв України. Подію приурочено Дню працівника сільського господарства, який відзначили 16 листопада.
Відкриваючи з’їзд на якому було створено Рада, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик привітав учасників зі святом, а також розказав про той прогрес, якого досяг агросектор протягом останніх років. Він також наголосив, що це свято стосується не тільки сільських трударів, але і всієї України, оскільки агросектор став базовим для української економіки.

“Ми наполегливо працювали з року в рік, впроваджуючи сучасні технології, підвищуючи врожаї та валове виробництво зерна, яєць, курятини, олії, інших продуктів. Стали одним із найбільших світових експортерів зерна. Цьогоріч нам довелось зіткнутися з великою кількістю непередбачуваних проблем, але навіть в таких складних умовах галузь демонструє постійне зростання. Це свідчить про те, що ми навчились вирощувати конкурентоспроможну продукцію”, - сказав він у привітальній промові.

Віталій Скоцик також вказав на нагальну потребу створити у державі тривалу державну стратегію розвитку агросектору на 25-35 років для подальшого покращення ситуації та вирішення нагальних проблем, зокрема соціального характеру. Він наголосив на потребі створити ефективний політичний інструмент для реалізації такої стратегії.

“Ми енергозалежні, оскільки не розвинули виробництва біоетанолу, біодизеля, біогазу та інших відновлюваних джерел тепла та енергії. Ми постійно змушені продавати зерно одразу ж після збору, оскільки не маємо доступу до дешевих та довгих кредитів. Ми майже не виробляємо техніку, маємо проблеми в освіті, науці, культурі та медицині. Земельна реформа не завершена. Податкова система потребує розумного реформування. Назбиралося багато соціальних проблем сільських територій. Склалася ситуація, коли є базова галузь економіки, а основного інструменту для імплементації стратегії на 25-35років та поступового планового вирішення проблем галузі, а відповідно і економіки країни, не маємо. Ми не присутні в парламенті в формі потужної партійної сили, а відповідно і не маємо необхідного впливу для розвитку держави і вирішення проблем. Зараз ми інтенсивно працюємо над об’єднанням всіх, хто має відношення до села, аграрного виробництва та природи. Ми готові прийняти всіх, хто чесно працює і хоче трансформувати свої персональні якості та успіхи в успіх держави”, - підкреслив Віталій Скоцик.

Голова Аграрної партії України подякував усім присутнім ветеранам праці за той досвід, який вони йому передавали і продовжують передавати. Він відзначив величезну роль Героїв України, ветеранів праці у створенні сучасного аграрного сектору:

“Я дуже вдячний за ті мудрі поради, які почув від вас. Без вашої щоденної праці, без ваших настанов не було б того економічного успіху, який маємо зараз. Переконаний, що створення об’єднання Героїв аграріїв України допоможе й надалі активно використовувати цей досвід для спільного блага. Адже успіх — це поєднання традицій та інновацій”, - сказав політик.

Учасники з’їзду також вказали на потребу відновити потужну аграрну політичну силу, як основного засобу для захисту інтересів усіх українців, котрі так чи інакше пов’язані з селом. Вони відзначили брак належної комунікації у відносинах з державними органами, яка б допомагала швидко вирішувати проблеми аграріїв, приймати необхідні економічні зміни, розвивати той економічний успіх, який галузь досягла останніми роками.
Один з піонерів сучасного агробізнесу в України, Голова ради приватно-орендного кооперативу «Зоря», двічі Герой Соціалістичної Праці та Герой України Дмитро Костянтинович Моторний задекламував власний вірш про єднання аграріїв:

Сьогодні у селян нема єднання, а мрія об’єднатися була
Створити моноліт селянський, Аграрна партія могла б
На жаль, з’явилась непоборна сила, яка Аграрну розділила
Сьогодні треба об’єднатись, створити селянський моноліт,
З любов'ю до землі і праці селяни зможуть здивувати світ!

Як зазначили учасники заходу, метою створення Ради Героїв аграріїв України є об’єднання, щоб спільно, опираючись на авторитет Героїв України та Героїв Соціалістичної Праці, просувати аграрну ідею, ділитися досвідом, координувати створення комплексної стратегії розвитку аграрного сектору та вирішення проблем соціального характеру.

Головою Ради обрано Героя України, доктора біологічних наук, професора, академіка НАН України, почесного доктора університетів Німеччини, США, Росії, Польщі Дмитра Олексійовича Мельничука. Новообраний голова зазначив, що для нього обрання є великою відповідальністю і зобов’язанням:

“Своє призначення, яке було доволі несподіваним для мене, сприймаю, як велику відповідальність та обов’язок. Наші Герої, кожен окремо і всі разом, справді зробили реальну перебудову в аграрній сфері. Сьогодні називали досягнення навіть міжнародного рівня, де багато з наших героїв аграріїв були першими. Разом з тим, за цими показниками треба пам’ятати людей. Для них потрібні школи, лікарні, дороги та низка сервісної інфраструктури, котра забезпечить достойні умови життя. Коли молодий випускник ВУЗу приїжджає у село, він повинен мати житло, розуміння, що робить добру справу на благо суспільства, і повагу до його праці, а також гідну заробітну платню. Тоді в село поїдуть і село буде розвиватися. Аграрні ВУЗи мають бути базою для Аграрної партії України, адже студенти з часом стають керівниками. Вони повинні зрозуміти, що це та велика відповідальність, і це розуміння студентам потрібно прививати з першого курсу”, - сказав Дмитро Мельничук.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.