Четвер, 10 серпня 2017 08:50

Реформа школи знизу – відповідь аграріїв на виклик часу

26 років українська влада імітувала, що реформує освіту - насправді її фактично руйнуючи. Україні потрібна абсолютно нова, справді ефективна програма розвитку освітньої сфери, яка, перш за все, пропагуватиме цінність дитини і утверджуватиме статус викладача – те найголовніше, про що забули чиновники. Водночас вона має зберегти наші традиційні освітні практики, доповнивши їх провідними міжнародними напрацюваннями.

 

Про це йшлося на засіданні Ради з питань освіти та науки Аграрної партії 9 серпня, на якому фахівці розпочали розробку альтернативної освітньої програми.

 

«Нам необхідно створити абсолютно новий зміст освіти – сучасної, ефективної і однозначно якісної. Аграрна партія оформить свої розробки в чіткий документ, обговорить його з людьми і з цим кейсом напрацювань ітиме на вибори до Верховної Ради», – відзначила керівник проектів і програм центрального апарату, координатор Ради з питань освіти та науки Аграрної партії Оксана Мусієнко.

 

Розробка такої програми для Аграрної партії – питання принципове. Адже освітня реформа – одна з ключових, вона має дати початок кардинальним змінам у розвитку всіх сфер суспільства, впевнені аграрії.

 

«Слід констатувати, що наразі існує невідповідність людського капіталу і потенціалу країни. Ми – надзвичайно багата держава, маємо потужні ресурси, даровані Богом і природою. Але ми цього повністю не використовуємо. Освіта і має бути тим двигуном, який урегулює цей дисбаланс», – переконана Оксана Мусієнко.

 

 

Основні виклики, які ставить сучасність перед освітянами – це, передусім, втрата довіри до вітчизняної освіти, глибока демографічна криза, зниження якості знань і, звичайно ж, мізерне фінансування. І причини цього – глибокі суспільні протиріччя, пов’язані з перехідним періодом, який переживає Україна.

 

«Відсутність морально-етичних ціннісних орієнтирів спричиняє дезорієнтацію і в учнів, і в педагогів, і навіть у Міністерства освіти і науки. Виправити ситуацію можливо, лише сформувавши новітню освітню ідеологію, при цьому зберігши традиційний аспект української педагогіки», – зауважила координатор Ради з питань освіти та науки.

 

Практичним втіленням цієї ідеї стане проект Аграрної партії «Реформуємо школу знизу», що покликаний динамізувати розвиток місцевих освітніх систем. Сьогодні в Україні прекрасні дієві практики реальних змін на місцях. Ці ефективні працюючі кейси і буде поширено завдяки проекту.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.