Субота, 20 вересня 2014 13:40

Реформувати Аграрну партію буде один з найяскравіших топ менеджерів агробізнесу

20 вересня 2014 року відбувся з’їзд Аграрної партії України, на якому було обрано нового лідера партії. Делегати з’їзду одноголосно підтримали кандидатуру Віталія Скоцика, котрий до цього обіймав посаду заступника голови АПУ та входив до президії та політради партії.

Віталій Скоцик має надійну репутацію в агробізнесі, відомий як людина з інноваційним глобальним мисленням і західними підходами до ведення бізнесу у прозорий та чесний спосіб, неодноразово проявляв себе як ефективний антикризовий менеджер. Ділові якості та сучасна західна освіта дозволили Віталію Скоцику реанімувати підприємства аграрної галузі, чиї фінансові показники не вселяли жодної надії на відродження.

У зв’язку з обранням нового голови відповідно до статуту АПУ припиняються повноваження заступників, а також політичної ради та президії партії. З’їзд прийняв рішення подовжити повноваження політради та ревізійної комісії до наступного з’їзду, коли склад керівних органів буде оновлено, а також підтримав внесену кандидатуру Юрія Карасика на посаду заступника голови. Окрім того, до наступного партійного з’їзду для підготовки усіх планів реформування та оновлення буде працювати президія у складі Віталія Скоцика, Юрія Карасика, голови контрольно-ревізійної комісії Олександра Борзих та керівника центрального апарату партії Петра Мокляка.

Основним кредо нового голови Аграрної партії України є постійний рух до поставлених цілей, при цьому важливими є досягнення не лише великих, але і малих успіхів. Відтак, новообраний голова АПУ погодився очолити партію за умови її повного оновлення і підтвердив, що робитиме все, щоб партія стала боєздатною та готовою до наступних парламентських та місцевих виборів.

«Партію до сьогоднішнього дня очолювали перші або другі керівники аграрного сектору країни – або президент Академії аграрних наук, або міністр сільського господарства, віце-прем’єр з агропитань або перший заступник міністра. Сьогодні ми прийшли до того етапу, коли партію очолила людина, яка ніколи не була на державній службі, ніколи не виконувала законодавчих функцій на рівні парламенту. Я переконаний, що зараз очолити партію повинна лише та людина, яка має покласти себе на вівтар цієї партії, народу України та тих людей, чиї інтереси представляє. І я готовий це робити»,- сказав Віталій Скоцик.

Він висловив упевненість у тому, що така партія аграрного спрямування має велику перспективу в українській політиці.

«На тому етапі, де знаходиться сьогодні Україна, галузева центристсько-демократична партія, побудована на основі провідної галузі економіки, є життєво необхідною. Якщо її не буде, майбутнього у нашої країни, на жаль, також не буде»,- сказав новообраний голова АПУ.

Політика АПУ має пролягати через реформи партійної структури. Так, буде проведено ревізію у первинних, районних та обласних організаціях, а також напрацьовано чітку стратегію як власної розбудови, так і розвитку аграрної галузі на найближчих 25-30 років. Ідеться про необхідність запропонувати економічні, соціальні, фіскальні стимули для розвитку аграрної галузі, роль якої в українській економіці стає все більшою.

«Обрати одного голову – це нічого не дає. Я почув від президії, від шановних людей у партії, що партія повністю готова до оновлення. Тому я дав згоду, щоб ми протягом 5 місяців зробили повну ревізію у партії, в усіх первинних районних та обласних організаціях. Я хочу побачити людей у регіонах, які хочуть продовжувати історію цієї партії і робити це по-іншому. Я хочу щоб ми протягом цього періоду передивилися, що у нас є, подивилися на людей котрі хочуть працювати, можуть працювати і прийдуть обов’язково у владу. Але для цього треба важко попрацювати»,- сказав Віталій Скоцик.

«Яка б сьогодні ситуація не була, ніша для цієї партії залишається максимально широкою і відкритою. При нормальній організації ця партія парламентського типу має проявити себе на наступних виборах»,- переконаний новий голова АПУ.
«Іншого шляху, ніж приходити у владу на законодавчому рівні, у нас немає»,- сказав Віталій Скоцик, наголосивши, що у новому складі парламенту не буде представництва аграрної галузі та нікому буде просувати сучасні реформи АПК. «Це приведе до того, що ми просто будемо накопичувати свої проблеми. Тому у нас єдиний шлях – рухатися вперед», - сказав він. Голова готовий максимально об’єднати професійні асоціації галузі та інші аграрні партії у просуванні необхідних реформ.

Крім того, Віталій Скоцик повідомив про плани Аграрної партії України готуватися до участі у чергових місцевих виборах та виборах до Верховної Ради. «21 лютого 2015 року, на наступному з’їзді, ми повинні бути готові як бойова одиниця, щоб максимально взяти участь у місцевих виборах. Коли ми пройдемо місцеві вибори, то вже будемо максимально готові до того, щоб брати участь у наступних парламентських виборах»,- сказав Віталій Скоцик.

Під час поточної виборчої кампанії – 2014 року АПУ обмежиться підтримкою мажоритарних кандидатів, які сповідують партійну програму. Зокрема, партія підтримає кандидатів у Луганській області (113-й округ – Микола Гапочка, 114-й округ – Володимир Сироткін) та Донецькій області (Іван Мельник), 204-му окрузі (Василь Козак), 189-му окрузі (Володимир Галущак), 198-му окрузі (Віктор Тимошенко), а також інших кандидатів, які ще висунуть свої кандидатури на мажоритарних округах.

Довідка: Віталій Скоцик здобув аграрну освіту в Україні та за кордоном на початку 90-х років. У 1996 став кращим іноземним менеджером Великої Британії. Доктор економіки, кандидат сільськогосподарських наук. Перший в Україні доктор наук із стратегічного менеджменту.
Віталій Скоцик багато років очолює потужну групу компаній АМАКО, яка працює на ринку аграрної техніки та транспорту. До цього часу був заступником голови Аграрної партії, обіймає посаду заступника Аграрного союзу України.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.