Вівторок, 04 жовтня 2016 19:12

Страйк аграріїв змусив Верховну Раду діяти

4 жовтня понад 20 тисяч аграріїв взяли участь у Всеукраїнському страйку «Повернемо гроші селу – нагодуємо країну». Мітинги відбулися у Києві та всіх регіонах України. Страйкарі ухвалили резолюцію, яку обговорили з Головою Верховної Ради й надіслали Президенту та прем’єр-міністру.

 

Автори резолюції наголошують: причина зростання цін на продукти криється саме в підвищенні податків. За останні півтора року податкове навантаження на агровиробників зросло у 41 раз. Після змін, внесених у Податковий кодекс, аграрний сектор втратив 20 млрд. грн. оборотних коштів. Собівартість продукції підприємств, які годують Україну, різко зросла, а купівельна спроможність українців тільки падає.

 

На мітингу перед Верховною Радою виступили фермери, підприємці, політики, представники молоді та старшого покоління. На в’їздах до обласних центрів також зібралися тисячі аграріїв із сільськогосподарською технікою, виставленою вздовж доріг. Люди тримали плакати з гаслами: «Ростуть податки – ростуть ціни», «Ні – зростанню цін!», «Задушать аграріїв – задихнеться вся країна!»

 

«Сьогодні тисячі людей вийшли на траси і площі міст не за себе, а за гідне життя для всього народу. Ми вимагаємо припинити податковий грабунок аграріїв, який призводить до обвалу виробництва і підвищення цін на продукти. Ця проблема стосується кожного українця і продовольчої безпеки країни», – наголосив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик.

 

Через більш ніж подвійне зростання тарифів і цін понад 80% українців уже опинилися за межею бідності і почали економити на харчах. Нове зростання тарифів і збереження теперішньої системи оподаткування агросектору спричинять черговий стрибок цін – іще на 40-50%. Уже найближчим часом літр молока може подорожчати на 6-8 грн., 200 грамів масла – на 10-15 грн., кілограм свинини чи яловичини – на 40 грн., буханець хліба – на 4 грн., - наголошує лідер аграріїв.

 

Віталій Скоцик продемонстрував два кошики з набором продуктів: в одному – те, що українці можуть купити сьогодні згідно з державними стандартами прожиткового мінімуму. В іншому – те, що буде доступним після ухвалення бюджету на 2017 рік. Товарів у ньому в два з половиною рази менше, оскільки купівельна спроможність громадян падає, а ціни зростають.

 

Учасники страйку ухвалили резолюцію, в якій висловлено головні вимоги, які влада мусить виконати, щоб зупинити падіння виробництва і не допустити подальшого зростання цін. Зокрема, вимагають ухвалити законопроект 3851-1 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, у тому числі сільгоспвиробників» і повернути систему оподаткування аграрного сектору, яка діяла до 1 січня 2015 року. Автори резолюції також вимагають продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення доти, доки не буде хвалено весь комплекс законів, необхідних для земельної реформи.

 

Після ухвалення резолюції Всеукраїнського страйку аграріїв у парламенті відбулася зустріч голови Аграрної партії Віталія Скоцика зі спікером Верховної Ради Андрієм Парубієм. У ній також взяли участь керівники парламентських комітетів, представники фракцій та Мінагрополітики.

 

Лідер аграріїв поінформував голову ВРУ про три головні вимоги страйку, які Голова Верховної Ради підтримав. Зокрема, розгляд законопроекту 3851-1, який відновлює дію спеціального режиму оподаткування ПДВ для агровиробників, може відбутися вже цього тижня.

Водночас, позиція Мінагрополітики не є конструктивною і йде врозріз із думкою аграріїв та спікера парламенту, - підкреслив Віталій Скоцик, коментуючи результати зустрічі.

 

«Позиція Мінагрополітики мене прикро вразила. Заступник міністра заявив, що повернення до системи оподаткування, яка ефективно працювала 17 років, не має сенсу. Натомість міністерство відстоює схему дотацій, яку чиновники планують розподіляти в ручному режимі», - додав Віталій Скоцик.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.