П'ятниця, 02 вересня 2016 15:13

Сировинна економіка та мала зарплата українців - причини слабкості гривні — Віталій Скоцик

Орієнтація в економічній політиці на продаж сировини та на дешеву робочу силу в Україні є головною причиною нестабільності гривні.

Таку думку сьогодні висловив економіст, голова Аграрної партії України Віталій Скоцик з нагоди чергової річниці проведення грошової реформи та 20-річчя запровадження гривні національною валютою.

“За роки незалежності у нас ніколи не було стратегічного планування на 25-35 років вперед. Економічна політика зводилася до двох речей. По-перше, це нарощування експорту сировини, що вимагає менше вкладень але дає менше прибутків. По-друге, на збереження низької оплати праці людей, які займаються виробництвом. На зовнішніх ринках, сировина завжди дешевша за готовий продукт і на неї частіше коливаються ціни. Відповідно гривня просто не могла бути у такій сировинній економіці стабільною”, - сказав Віталій Скоцик.

За час незалежності змінився тільки сировинний продукт, а не структура економіки. Водночас, без нової економічної політики не варто очікувати стабілізації гривні.

“За час Незалежності ми спочатку продавали метал, а тепер продаємо зернові, що складають на сьогодні майже половину нашого експорту. Завозити ж продовжуємо переважно готовий продукт. Відтак, є постійний попит на більшу кількість іноземної валюти ніж та, яку Україна отримує на зовнішніх ринках. Як наслідок, національна валюта знецінюється”, - пояснив лідер аграріїв.

Економіст назвав три ключових напрямки розвитку української економіки, які на його думку, зможуть зробити національну валюту стабільною.

“По-перше, це перехід від виробництва сировини, до готових товарів. Такий підхід вимагає часу та коштів, які можна отримати або через залучення інвестицій, або через зменшення тиску на виробника. Наприклад, повернувши спецрежим ПДВ аграріям знайдуться кошти для будівництва переробних підприємств. По-друге, наповнення внутрішнього ринку переважно товарами широкого вжитку українського виробництва. Це зменшить потребу у імпорті і зробить Україну менш залежною від іноземних валют. Чим більше на українському ринку буде товарів власного виробництва, чим більше їх купуватимуть українці — тим стабільніша буде національна валюта. По-третє, це податкове та фіскальне стимулювання високих зарплат в Україні”, - зазначив Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.