Вівторок, 06 березня 2018 20:41

Третій рік рейдерського свавілля: чому заходи влади залишаються неефективними?

На сьогодні рейдерство в аграрній сфері стало «раковою пухлиною», яка загрожує національній безпеці країни. Рейдерів покривають у найвищих чиновницьких кабінетах. Гарантувати захист права власності вдасться лише тоді, коли буде розірвано «кругову поруку» та очищено політичну систему, яка прогнила.

 

Про це сьогодні йшлося під час круглого столу «Третій рік рейдерського свавілля: чому заходи влади залишаються неефективними?», який відбувся в інформагентстві  «Укрінформ» за участю Аграрної самооборони України, ГО «Стоп Корупції», ГО «Захист», ГО «STOP Нелегал», Асоціації рибалок України, Асоціації рибодобувних підприємств Київського водосховища, Асоціації рибоводів Черкащини, Асоціації адвокатів України. Організувала захід Аграрна партія України.

 

«Рейдери постійно розширюють свій юридичний «арсенал»: це і фальсифікація документів, і створення штучної заборгованості, і підкуп посадових осіб. Об’єктами привласнення можуть стати врожай, цілісний майновий комплекс, земельна ділянка тощо. Останні «антирейдерські» зміни до законодавства не забезпечили ефективної боротьби з рейдерами. Реагування влади на скандальні випадки  захоплень є лише  «засобами пожежогасіння». Тоді як глибинними причинами рейдерства залишаються відсутність в Україні дієвої системи гарантування права власності, прогалини в законодавчій базі, корупція в органах виконавчої влади, а також у правоохоронній та судовій системах»,  ̶  зазначила на початку заходу голова Аграрної ради Аграрної партії, модератор круглого столу Ольга Ходаківська.

28721593 10213457234057771 488251382 n

За останні три роки від рейдерських атак постраждали тисячі господарств.

«Найчастіше такі випадки ставалися у Кіровоградській, Миколаївській, Дніпропетровській областях. Відсутність належної реакції влади настільки розв’язала рейдерам руки, що вони почали вдаватися  до збройних нападів. Однак зараз, на відміну від 90-х років, це вже не просто бандити, їм забезпечують юридичну підтримку у високих кабінетах. За умов, коли рейдерів захищають правоохоронці, єдиною дієвою силою для боротьби з ними стала Аграрна самооборона», ̶ розповів голова Аграрної партії Віталій Скоцик.

28906410 10213457184696537 473709109 n

Перший загін Аграрної самооборони з’явився на Кіровоградщині, в народі він отримав назву  «Кіровоградські ковбої». Очолив організацію аграрій  Юрій Крутько. Потім такі структури почали створювати і в інших областях.

«Нині навіть правоохоронні органи визнають, що на Кіровоградщині нових випадків рейдерства немає. І цього нам вдалося досягти лише завдяки спільним зусиллям»,  ̶  зазначив Юрій Крутько та додав: «Якщо на рівні області нас підтримували, то вище все «тонуло», як у болоті. Корупції більше у вищих ешелонах влади, і вона пронизує правоохоронні органи, прокуратуру та суди. Рейдерство дуже гальмує інвестиції, люди просто бояться вкладати гроші, адже завтра можуть прийти та все відібрати. Нам потрібно об'єднуватися, змінювати владу та закони».

28721654 10213457237657861 2028897213 n

Олександр Чистяков, голова Всеукраїнської громадської організації «Асоціація рибалок України», назвав рейдерство в аграрній сфері «раковою пухлиною», яка загрожує життю багатьох господарств: «Найкращі фермери йдуть із життя лише тому, що вони успішно ведуть свої справи».

 

Участь у круглому столі взяв і третій Президент України Віктор Ющенко. Основним засобом розв’язання проблеми рейдерства він вважає консолідацію сил. 

«Ви виграєте тоді, коли навчитеся говорити узгоджено, консолідовано, одним голосом. Мають бути спільний план дій і підтримка громадськості. Тоді є шанс відкрити двері і на Банковій, і на Грушевського».

28721891 10213457509144648 1932271010 n

Віктор Ющенко пообіцяв підтримку консолідованого плану дій трьома Президентами: Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та ним особисто.

 

Віталій Скоцик наголосив, що для повного подолання рейдерства потрібні очищення політичної системи від корупціонерів та консолідація: «Лише за минулий рік 700 аграрних підприємств зазнали рейдерських захоплень. Ба більше, багатьох із них продовжують атакувати, бо політична система повністю прогнила. Так зване «спрощення» процедур ведення бізнесу насправді створює величезні «вікна» для корупційних схем. Так не може бути в цивілізованій країні. За ці три роки ми бачимо, що ні страйки, ні мітинги не допомагають. Лише об'єднавшись, ми здобудемо перемогу. Головне наше завдання – виграти парламентські вибори у 2019 році, щоб привести до влади професіоналів, здатних змінити систему. Я  впевнений, що тоді фермерам не треба буде думати про захист майна, і всю свою енергію вони зможуть спрямувати на створення нових робочих місць та збільшення потужності власного виробництва».

Учасники круглого столу затвердили резолюцію із 17-ма кроками, необхідними для подолання рейдерства в Україні. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.