Понеділок, 22 серпня 2016 10:01

Денис Марчук прогнозує як зміниться вартість продуктового кошика восени – ТСН.Тиждень (ВІДЕО)

Восени курятина, м’ясні та молочні продукти і яйця подорожчають до 10%. Не додасть у ціні лише цукор. Прогнозує заступник голови Аграрної партії Денис Марчук спілкуючись з журналістами «ТСН. Тиждень» щодо постанови Кабміну про відмову від регулювання цін на продукти харчування.

«Ціни на ринку кормів йдуть вгору. Зокрема, ціни на фуражну пшеницю вже зросли. Тому курятина подорожчає приблизно на 10%. Якщо в червні-липні ціна на м'ясо курятини складала, наприклад, в Києві 44 грн. То на осінь ця ціна за кг буде на рівні 50-50.5 грн за кілограм», - зазначив Денис Марчук.

Упродовж червня ціни підвищувались на основні категорії м'ясних продуктів в середньому на 5-10%. Надалі ця тенденція продовжиться.

«У вересні ціни на основні м'ясні продукти в Україні можуть підвищитися ще на 5%. Таким чином якщо за кг вареної ковбаси сьогодні ми платимо в середньому 130 грн -  будемо платити 136-137 грн. за кг», - говорить експерт.

Протягом останніх кількох тижнів зросли ціни на сире молоко. Восени це відіб’ється на готових молочних продуктах.

«Також на осінь традиційно відбувається збільшення споживання кількості молочних продуктів населенням країни. Попит може призвести до подорожчання на 10 % низки молочних виробів», - каже Марчук.

Сезонне подорожчання яєць складе приблизно 7-10%. Олія подорожчає максимум на 5%. Борошно восени в ціні не додасть, можливе поступове подорожчання на 5-10% протягом сезону по мірі зростання цін на зернові.  Не буде дорожчати і цукор.

«В Україні ціни на цукор з початку року знизилися на 10-11%. Тенденцій для зростання ціни на цукор немає. Аграрії планують зібрати на 36% врожаю більше, аніж минулого сезону», - говорить Денис Марчук.

Медіа

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.