Субота, 03 грудня 2016 09:20

Україна та Польща мають спільно долати загрози своїй безпеці - Віталій Скоцик

Кризу в українсько-польських відносинах подолає освітній і політичний діалог. Об’єктивна потреба у тісній співпраці між народами зростає через спільні загрози їхній безпеці.

 

Про це сьогодні під час ефіру на телеканалі ЗІК заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик, коментуючи підсумки круглого столу: «Як розмінувати українсько-польську історію?», що відбувся у Києві за участі польських та українських істориків, політиків, громадських діячів та представників ЗМІ обох країн.

 

«Історики України і Польщі близькі до того, щоб прагматично оцінити ті моменти історії, які є дискусійними. Серед них – і Волинська трагедія. Хоча навіть історикам важко розставити крапки над «і». Судячи з того, що я чув від своїх батьків і дідусів, у той час дуже важко було розпізнати, хто приходив уночі і стріляв у поляків, а хто стріляв в українців. Але головна проблема лежить не в площині науки, а в площині політики», - зазначив Віталій Скоцик.

 

На його думку, необхідно пришвидшити відновлення спілкування на міжпартійному та міжпарламентському рівні.

 

MIN 8528

«Прикро, що українсько-польський парламентський клуб дружби практично не засідав останні шість місяців. Тому поїздка Президента України до Польщі сьогодні – важливий крок. Сподіваюся, він стане поштовхом для парламентського діалогу між двома країнами. Крім того, необхідно встановлювати діалог на міжпартійному рівні для взаєморозуміння. Зокрема, Аграрна партія налагоджує відносини як з опозиційною PSL, так і з владною PiS, і в рамках цієї співпраці торкається в тому числі питання порозуміння України і Польщі», - зауважив Віталій Скоцик.

 

Лідер Аграрної партії наголосив, що до діалогу Україну і Польщу об’єктивно змушують спільні загрози сучасності.

 

«Спільні загрози з боку Росії є об’єднуючим фактором в українсько-польських відносинах. Надзвичайно важливим є створення поясу безпеки «Прибалтика - Польща - Україна», враховуючи результати виборів в Америці, а також майбутні вибори у Франції, Німеччині та Австрії в наступному році. Польща об’єктивно зацікавлена в економічно сильній Україні. Тому сподіваюся, що нам вдасться знайти порозуміння задля подолання викликів сучасності», - сказав Віталій Скоцик.

Політик закликав до створення спільної фундації для взаємного інформування обох народів про сторінки їхньої історії, а також до посилення обміну студентами.

 

«Сьогодні багато української молоді навчається у Польщі, вивчає її мову, культуру та історію. На жаль, ми не можемо сказати того самого про польську молодь в Україні. Необхідно пожвавити взаємний обмін студентами. Це допоможе краще пізнати один одного і зблизитися. Крім того, є нагальна потреба створення спільної фундації, яка б сприяла видавництву історичних розвідок, спільній кінематографії та культурним проектам, де з одного боку показувалася б об’єктивна, підтверджена фактами правда, а з іншого — було більше згадок про періоди історії, коли українці та поляки успішно співпрацювали. Таких історичних фактів достатньо багато і вони здатні зміцнити дружбу обох народів», - резюмував Віталій Скоцик.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.