Вівторок, 12 вересня 2017 17:27

Успіх децентралізації можливий лише за умови максимальної ефективності громад - Віталій Скоцик

Якщо на території громади працюють потужні виробництва і розвивається підприємництво, то об’єднання у територіальну громаду справді може покращити життя людей. Однак такі умови є далеко не у всіх. І державі треба подбати про стимули для розвитку громад, передусім – економічні.

 

Про це розповів лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час зустрічі з представниками Авангардської об’єднаної територіальної громади, що в передмісті Одеси.

 

21624242_10212013924855943_202795717_n.jpg

 

«Приємно бачити доглянуту громаду, в якій школи не закривають, а будують, і у людей є віра в майбутнє. Маємо створити всі умови, щоб ті, хто сьогодні у скрутному становищі, мали ресурс для розвитку. А для цього треба, щоб в Україні нормально запрацювала економіка і громади отримали відповідні ресурси для самодостатнього функціонування», - каже Віталій Скоцик.

 

Авангардська громада – одна з найпотужніших на Одещині і, за словами її очільника, є прикладом для всієї України. Минулого року тут збудували другий корпус дитячого садочка та початкову школу. У наступному році планують почати будівництво середньої школи. Також на балансі селища є два фельдшерські пункти. І навіть утеплення стін та заміну дахів у старих будинках провели за рахунок селища.

 

21754617_1392461360872478_742963785_n.jpg

 

«За ефективністю роботи ЖКГ та розвитком інфраструктури наша громада лідирує в області. Після приєднання села Лиманського там слід багато чого зробити, тому почнемо з капітального ремонту школи та будівництва садочка. До речі, після об’єднання бюджет громади зросте вдвічі - з 45 млн до 90-95 млн грн.», - говорить селищний голова, член Аграрної партії Авангарду Сергій Хрустовський.

 

На території Авангардської громади розташований ринок «7 кілометр», працюють пінопластовий та оборонний заводи, два сільськогосподарські підприємства та 5 АЗС. Тому в громади є кошти, які можна спрямувати на розвиток. Однак загалом по Україні з 413 об’єднаних територіальних громад 336 є економічно несамодостатніми.

  

«Селище Авангард є яскравим прикладом ефективного самоврядування. Мало того, що сам населений пункт удосконалюється, так він ще й об’єднує навколишні села, які не є такими успішними. Але така ситуація в Україні скоріше є винятком, ніж правилом. На сьогодні  новоствореним громадам потрібно дати  три основоположні речі для їх економічної ефективності: повноту влади, повноту розпорядження ресурсами, які є на території громади та перерозподіл податків», - каже Віталій Скоцик.

 

Під час зустрічі з Шабською громадою, що також на Одещині, людей найбільше цікавило питання закупівлі вугілля для опалення.

 

21733021_1392460200872594_529900246_n.jpg

 

«У нас район не газифікований. Ми уде зверталися до НКРЕКП, щоб нам знизили тарифи на електроенергію, але, на жаль, отримали негативну відповідь. Будемо і далі боротися. Нам вдалося перевести школи на альтернативне опалення – пелети», - розповідає голова Білгород-Дністровської районної організації Аграрної партії Валентина Орлова.

 

Усе, що стосується звичайного життя людей на території громади, повинно бути в підпорядкуванні громади, зокрема земля за територією населеного пункту, вважає голова Одеської регіональної партійної організації Василь Калашник.

 

21763519_1392462510872363_635525873_n.jpg

 

«Ми надаємо дуже великого значення виборам до ОТГ, тому що хочемо благоустрою на місцях. Хочемо, щоб найкращі представники партії відповідали запитам громади та вирішували соціальні, економічні та інші питання. Життям у селі та селищі повинен керувати справжній господар, професіонал своєї справи. Саме тому на Одещині Аграрна партія висуне своїх кандидатів на вибори в усіх  11 громадах. Ми переконані, що держава починається не з Президента чи прем’єра – держава починається з громади, з кожного з нас», - впевнений Василь Калашник. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.