Четвер, 29 вересня 2016 16:28

В Аграрній партії створили Раду промислового розвитку та підприємництва

29 вересня у Києві відбулося установче засідання Ради з питань промисловості та підприємництва Аграрної партії України. Головою ради став екс-міністр промислової політики України Володимир Шандра.

 

 

«В Україні немає тренду на економічне зростання і навіть його обговорення. У нас поважні видання, наголошую – не жовта преса, головними темами ставлять бійки між депутатами. Тоді як думати треба про те, як нарощувати ВВП, як підвищувати доходи населення. В уряду немає жодної стратегії. Сумніваюсь, що він протримається хоча б рік. Хоча я бажаю йому плідної і довготривалої роботи. Але подивіться на його склад, там три блоки: фіскальний, силовий і соціальний. Структур, які б займалися розвитком, створенням робочих місць, в принципі нема», - зазначив під час свого виступу Володимир Шандра.

 

Відсутність системної державної роботи та стратегічного планування призвела до втрати промислового потенціалу України. Це прямо позначилось на житті людей, зазначив під час свого виступу лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

 

 

«За 25 років українці збідніли у понад 11 разів. У цьому році ВВП на душу населення буде 550 доларів, а в 1990 році ми мали 6400.  В бюджеті наступного року на лікування одного хворого на добу закладено 5 гривень. Це страшні речі», - каже Віталій Скоцик.

 

Присутній на засіданні вчений-економіст, член-кореспондент Академії технологічних наук України Олександр Пасхавер зауважив, що одна з головних проблем деградації української економіки – сприйнятливість до монополізму.

 

«Дуже складно подолати монополію, бо вона більше побудована на неформальних стосунках, ніж на формальних. Криваве 20 століття створило людей, які живуть стратегією виживання. Це означає – приховати, обманути, вкрасти. 70 років радянської влади переконали наших громадян, що це нормально, і за 25 років влада продовжувала цю традицію, змушуючи людину головним чином виживати», - зазначив Олександр Пасхавер.

 

 

Лідер Аграрної партії наголосив, що країні потрібна структурна перебудова економіки, однак вона стане можливою після зміни політикуму.

 

 

«Це не нормально, коли аграрна галузь виробляє 41% ВВП. Це означає, що інші галузі паралізовані. Навіть якщо агросектор – конкурентна перевага, його частка повинна бути не більше 7-10%. Решту економіки повинна наповнювати промисловість, сфера послуг, туризм і багато іншого. Для цього ми і створюємо в Аграрній партії ради, які напрацьовують стратегію розвитку всіх галузей економіки і суспільного життя. Промислова рада уже 11-та. На З’їзді ми представимо усі 27 рад. Вони стануть прототипами парламентських комітетів наступної Верховної Ради. Ми пропонуємо людям альтернативу:  розвиток замість виживання», - говорить Віталій Скоцик.

 

Головними завданнями Промислової ради буде розробка промислової політики держави, підтримка зовнішньоекономічної, інвестиційної та інноваційної діяльності підприємств, посилення їхньої конкурентоспроможності. Зокрема, рада робитиме моніторинги того, як органи влади виконують свої завдання, проводитиме громадську експертизу проектів нормативно-правових актів, що стосуються господарської діяльності. Також експерти ради розроблятимуть і супроводжуватимуть власні законопроекти. Окрім цього, рада співпрацюватиме з громадськими радами при органах державної влади та місцевого самоврядування. 

1 коментар

  • Коментувати введіть своє імя ...дисидент П'ятниця, 30 вересня 2016 13:45 Автор введіть своє імя ...дисидент

    пану Рибачуку так стало цікаво, що він з телефона "не вилазив"

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.