Вівторок, 30 серпня 2016 18:07

Від продажу «Укрспирту» держава нічого не виграє – Віталій Скоцик

Від продажу «Укрспирту» держава більше втратить, ніж отримає. Якщо навіть припустити, що вдасться продати підприємство за 400 млн. доларів, як найоптимістичніше прогнозує МінАПК – цей ресурс надто малий. Приватизувати спиртову галузь зараз недоцільно.

Про це сьогодні в ефірі «Ера ФМ» заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

«По-перше, невідомо куди ці кошти будуть спрямовані. Латати за них дірки в нинішньому бюджеті абсолютно недоцільно. По-друге, алкогольна галузь завжди прибуткова. І більшість країн недарма тримають виробництво спирту під своїм контролем», –зазначив Віталій Скоцик.

На думку політика, виставлення на продаж  підприємства, які здатні працювати ефективно  призводить до суттєвих «перекосів» і послаблює можливість держави впливати на наповнення бюджету.

«В західному світі економіки працюють по-різному. При Скандинавському типі основну роль наповнення бюджету відіграють державні підприємства. Там високі податки для бізнесу, але і  дуже високі соціальні стандарти. Держава наповнює 50-60% ВВП. В таких країнах, як США рівень приватного бізнесу переважає над державним.  Там  80% - приватно-корпоративний бізнес і лише 20% -  державний. В Україні ж державні підприємства зараз дають всього 7%  ВВП. Ми уже  вибиваємось із будь-якої розумної моделі економіки», - зазначає Віталій Скоцик.

За словами політика, замість «розпродажу» останніх ресурсів потрібно  працювати над можливістю державних підприємств працювати ефективно.

«Коли ми чуємо, що державні підприємства потрібно продати, щоб позбутись там корупції, ну тоді вибачте, давайте всю країну продамо комусь більш ефективному.  Розпродаж це ж не метод боротьби з корупцією. Звісно ті підприємства, які дійсно збиткові і не можуть приносити прибуток потрібно приватизувати. Але такі підприємства, як «Турбоатом», як «Укрспирт», як «Одеський припортовий завод», навіть якщо сьогодні на папері вони збиткові, це не означає, що вони такими є. Тут лише питання ефективного менеджменту», - говорить Віталій Скоцик.

Нагадаємо, урядовий комітет з питань економічної, фінансової та правової політики, розвитку паливно-енергетичного комплексу, інфраструктури, оборонної та правоохоронної діяльності підтримав розширення списку об'єктів для приватизації в 2016-2017 роках. До списку додано «Турбоатом», «Електроважмаш», Державну продовольчо-зернову корпорацію, Об'єднану гірничо-хімічну компанія, Запорізький титано-магнієвий комбінат.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.