Середа, 28 вересня 2016 09:38

Віталій Скоцик: Лідер “Батьківщини” підтримала ідею Аграрної партії щодо референдуму

Парламентські політики починають усвідомлювати руйнівні наслідки поспішного запровадження ринку землі в України і підтримують ініціативу Аграрної партії України щодо проведення загальноукраїнського референдуму з приводу ринку землі. Сподіваємося побачити активні дії у парламенті у сприянні проведення референдуму.”

 

Таку думку висловив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик коментуючи виступ лідера ВО “Батьківщина” Юлії Тимошенко у Кропивницькому, де вона повідомила про початок підготовки референдуму з приводу запровадження ринку землі.

“Приємно, що у частини парламентських українських політиків прокинувся здоровий глузд і вони зрозуміли, що український народ є власником землі. Обов’язковий референдум з приводу поводження із землею є одним з чільних пунктів програми Аграрної партії України затвердженої 15 серпня 2015 року. Пропонуємо, щоби депутати підтримали аграріїв у питанні підготовки до референдуму, зокрема, активною позицією у парламенті. Адже депутати також можуть бути ініціаторами всеукраїнського референдуму”, - сказав Віталій Скоцик.

 

Разом з тим, політик зазначив, що Україні потрібно використати час мораторію для підготовки і впровадження цивілізованого законодавства щодо обігу земель сільськогосподарського призначення. Для цього вистачить і двох років, не варто тягнути до 2022 року.

“Не потрібен мораторій виключно заради заборони. Необхідно продовжити мораторій, але використати цей час для створення усього необхідного законодавства для обігу землі. Це законодавство має гарантувати кілька ключових речей. По-перше — це створення Земельного банку, який гарантуватиме збереження якості і кількості землі; матиме механізми контролю за обробітком землі та збереженням її родючості. І через 20-30 років ми повинні мати ті ж площі такого ж родючого чорнозему, як зараз. Друге - заборона продажу землі іноземцям і надмірної концентрації в одних руках вітчизняних латифундистів. Третє — це нормальний захист прав власності кожного та усі необхідні інструменти цивілізованого поводження із землею. Тоді можна говорити про такі конкретні речі, як застава, лізинг, передача тощо. Поки у нас “реформа триває вже 26 років” і ніяк не завершиться”, - сказав Віталій Скоцик.

Не потрібно й фантазувати, видумуючи сурогатні механізми торгівлі правом оренди, бо в наслідок матимемо легалізований хаос, зростання корупції та занепад якості земель.

Владі та депутатам необхідна копітка праця та діалог з селянами, аграрним бізнесом щодо подальшої політики в аграрному секторі та механізмів обігу земель сільськогосподарського призначення.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.