Понеділок, 26 вересня 2016 14:08

Віталій Скоцик провів першу групу українських дітей на навчання в Польщу

За кілька годин вони перетнуть польський кордон і стануть студентами ключборських навчальних закладів. А поки що пакують валізи в автобуси і обіймають батьків. Ці 40 дітей – перша група студентів, яким Аграрна партія забезпечила можливість навчання в Польщі.

-          Звичайно, мені трохи страшно, це ж інша країна, інша культура, інші люди. Нервую, бо не знаю досконало мови, кілька занять, звісно, проходила, але поки що вільно говорити не можу, – розповідає 16-річна Юля Боднарчук з Вінниччини.

Юля обрала профільну освіту – готельно-ресторанну справу.

C98T5019

-          Вона у нас дівчинка кмітлива, «бойова». Думаю, вона витримає, - підбадьорює Юлю її тато Сергій. Він - приватний підприємець, має невеличкий магазин в своєму рідному селі.

-          А мені зовсім не страшно. Я так чекала цю поїздку! Я закінчила 11 класів, добре здала ЗНО і уже могла б вступати в українські виші, але коли дізналась, що можна поїхати в Польщу, ні хвилини не сумнівалася. Я нічого не втрачаю, я ж у школу пішла в 5 років. А освіта за кордоном – це дуже перспективно, - говорить Дарина Скоромець із Чернігівщини.

C98T4592

Дівчина теж обрала готельну справу.

-          В Україні я думала вступати на журналістику. У Польщі теж була така змога. Але я передумала. Готельна справа передбачає вивчення багатьох мов. Це дуже цікаво, це перспектива подорожувати, а я туризмом уже 5 років займаюсь.

У групі - діти з 9 областей. Вони навчатимуться у 5 навчальних закладах Ключборку. Це невеличке містечко в Південно-Західній Польщі.

-          Усі діти житимуть в одному гуртожитку. Навчальні заклади близько один від одного, десь у радіусі 1,5 кілометра. Заклади 3-х рівнів. Перший - академічний ліцей. Там навчання триває три роки. Воно передбачає поглиблену підготовку до вищих навчальних закладів за 6-ма спеціальностями. Майже половина дітей обрали ліцей, - розповідає куратор групи Валерій Скоцик, директор Гощанської гімназії і рідний брат лідера Аграрної партії Віталія Скоцика.

C98T4879

Ще один тип навчальних закладів – школи заводові. Там навчають два роки за робітничими професіями. Його обрали лише дві дитини. Решта стануть студентами коледжів, де курс навчання триває 4 роки. Три з них – загальна освіта і останній – навчання за спеціальністю. У такому навчальному закладі вчитиметься і Максим Батальщиков із Луганщини.

-          Я обрав спеціальність механіка. У майбутньому хочу працювати в сфері агроінженерії.  Хочу працювати на землі, але з сучасною технікою, - пояснює  свій вибір Максим.

C98T4622

Оплату навчання, проживання та медичне страхування повністю бере на себе польська сторона. Про поїздку дітей за кордон вдалося домовитись лідеру Аграрної партії Віталію Скоцику під час його візиту до Польщі взимку. Зараз він особисто проводжає дітей.

-          Дивлячись на вас, я згадую себе 24 роки тому. Тоді я теж їхав на навчання за кордон за програмою обміну. Тільки я їхав у США. Я знаю, як вам страшно. Але повірте, перед вами відкривається море можливостей. Саме навчання за кордоном дало мені необхідний місток у життя. Я знаю, як важко вам буде перші дні, ви плакатимете, дзвонитимете батькам, проситимете їх забрати вас. Нам було дещо легше, нас завезли за океан, і втекти вже не було змоги. Але не здавайтесь, оцініть ту можливість, яку подарувала вам доля, - говорить Віталій Скоцик.

C98T4789

Політик наголосив, що саме таким шляхом ішли всі країни, які показали економічні дива.

-          Усі країни, які робили економічні прориви, починали з того, що відправляли своїх дітей на навчання за кордон, щоб вони могли здобути якісну освіту і впровадити отримані навички у себе в країні. Після закінчення ліцеїв і коледжів ви отримаєте диплом європейського зразка. З ним ви можете вступати на рівних умовах з поляками до будь-яких європейських університетів. Із польською стороною у нас є домовленість, що вони забезпечать нашим дітям стипендії у своїх вишах. Але коли ви отримаєте повну вищу освіту і будете обирати свій подальший шлях у житті, я вас дуже прошу - повертайтесь додому, повертайтесь до батьків. Через ці 7 років ви будете нам дуже потрібні, щоб разом будувати нашу державу.

Виступ лідера аграріїв діти слухають, затамувавши подих, а далі прощаються з батьками, перевіряють свої документи і сідають в автобус, який відвезе їх у нове життя з безмежними можливостями і перспективами.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.