Понеділок, 21 листопада 2016 08:00

Віталій Цимбалюк: головна проблема української медицини – політичні «шторми»

Щодня в Україні від гострого інфаркту помирає 22 людини. Серцево-судинні захворювання – головна причина смертності українців. На них припадає 67,3% смертей. Однак у лікуванні серцево-судинних патологій можна зробити серйозний прорив, якщо буде співпраця науковців та влади.

Про це розповів під час засідання Медичної Ради Аграрної партії голова Ради, президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк.

«Ми запропонували міській владі пілотний проект. Чотири наші найкращі кардіологічні інститути готові швидко оперувати людей з інфарктами міокарда. Це півгодини-година на довезення пацієнта автомобілем швидкої допомоги в інститут, термінова коронарографія і в разі необхідності наші фахівці одразу оперують. Єдине, що у нас немає можливості закуповувати витратні матеріали - стенти. Уже три роки держава фінансує лише заробітну плату для науковців», - зазначив Віталій Цимбалюк.

У пілотному проекті готові взяти участь Національний Інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова, Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска, «Інститут серця МОЗ України» і Центр дитячої кардіології та кардіохірургії.

«Якщо міська влада погодиться дати нам фінансування на витратні матеріали, або ж забезпечить ними, наші лікарі готові приймати пацієнтів одразу з автомобілів швидкої допомоги і проводити операції 24 години на добу, 7 днів на тиждень. На жаль, поки що відповіді на пропозицію ми не отримали ні від столичної влади, ні від Міністерства охорони здоров’я», - говорить Віталій Цимбалюк.

Запропонований науковцями пілотний проект дозволить знизити у столиці смертність від гострого інфаркту до європейського показника – 4%.

«Успіхи наших науковців у серцево-судинній патології доволі серйозні. Приміром, у лікуванні ендокардитів у нас вищі стандарти, ніж світові. Смертність складає 1,4%, тоді як у світі в середньому 15%, а рецидивів у 10 разів менше. І це лише мізерна частина того, як можна рятувати молодих людей від передчасної смерті», - резюмував Віталій Цимбалюк.

Українці живуть в середньому на 15 років менше, ніж європейці, тільки через те, що не можуть отримати вчасної медичної допомоги, - наголосив під час засідання лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

«Ми - одна з небагатьох країн світу, в якій населення зменшується кожну хвилину. Середній вік людей, які помирають в Україні, на 15 років менше середньоєвропейського - навіть не західноєвропейського, а середньоєвропейського! Щодня населення зменшується на 350-450 осіб. Тобто фактично щодня в Україні зникає одне село. Якщо ми терміново не почнемо думати про здоров’я нашої нації, Україна залишиться без українців», - зазначив Віталій Скоцик.

За словами Віталія Цимбалюка, головна проблема сучасної української медицини - політичні «шторми».

«Я працюю Президентом академії з 15 січня цього року. При мені змінилося три міністри. Ну як може міністр нормально працювати, проявити себе за такий короткий час? Та за півроку людина не вивчить навіть, які папери підписувати. Я весь час говорю про це на парламентських слуханнях – дайте змогу працювати, у нас є фахівці, просто дайте змогу їм рятувати людям життя», - резюмував Віталій Цимбалюк. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.