Понеділок, 14 листопада 2016 16:42

Віталій Скоцик відвідав із робочим візитом Вінниччину

Децентралізація зробить життя громад кращим, якщо будуть виконуватись три принципи: «Земля – громадам!», «Кошти – громадам!», «Влада – громадам!». Про це розповів під час зустрічі з жителями Немирова на Вінниччині лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик.

 

«Розпоряджатися землею мають громади, саме вони повинні вирішувати, як і для яких потреб її використовувати. Свої бюджети мають ухвалювати самі громади, а не чиновники з центру. Громади мають впливати на податкову політику і на те, як зібрані податки використовуються. Керівників, які відповідають за управління освітою, медициною, майном, землею, бюджетом, повинні обирати самі громади. Тоді вони будуть підзвітні громадам і служитимуть їм», - зазначив Віталій Скоцик.

 

Політик наголосив, що традиції самоуправління історично притаманні українцям.

 

«Мені приємно бути в місті, славному своїм козацьким минулим. Ви добре знаєте, що, крім військової звитяги, козаки славилися своїми глибокими традиціями самоврядності. За Козаччини практично всі керівні посади - гетьман, скарбник, полковник, писар, староста - були виборними. Виборність гарантувала, що людина служитиме громаді», - розповів Віталій Скоцик.

 

Він вважає, що нинішня влада не хоче проводити реальну децентралізацію, а прагне створити лише видимість виборів, щоб розставити на місцях своїх ставлеників.

 

«ЗМІ сьогодні говорять більше про вибори американського президента, ніж про власні. А вони більш важливі для наших людей. Однак влада не хоче справжніх виборів. Вона хоче грати з вами в наперстки. Їй потрібна лише імітація виборів, щоб посадити на місцях виконавців, які контролюватимуть вас, ваші кошти і ресурси. І передаватимуть нагору стільки, скільки їм скажуть. Ваші проблеми їх не цікавлять. Їм головне – задобрити київського «вождя» і себе не обділити. Досить годувати армію корумпованих чиновників! Не голосуйте за цих дармоїдів. Голосуйте за своїх справжніх лідерів, які живуть поряд з вами, яких ви знаєте і поважаєте», - підкреслив Віталій Скоцик.

 

За його словами, ці вибори дають змогу позбутись чиновників і провладних ставлеників, які себе дискредитували. Для цього 11 та 18 грудня потрібно прийти на виборчі дільниці і обрати гідних кандидатів.

Голова Вінницької обласної організації Аграрної партії Сергій Гуцол підкреслив, що партія в області готова до грудневих виборів. 

 

15049792 1093549304097020 1882087392 n«Ми висуваємо кандидатів абсолютно в усіх громадах області, де відбуватимуться вибори 11 і 18 грудня. Це близько 150 кандидатів у депутати. Ставимо собі за мету отримати 30% місць, щоб люди отримали гідних представників і могли брати участь у самоврядуванні, формувати політику на місцях і в державі загалом», - пояснив він.

 

Одна з об’єднаних громад утворена на базі міста Немирова та 11 сусідніх сіл. Тут підтримка аграріїв традиційно висока, - каже голова Немирівської районної організації Аграрної партії Сергій Турбовець.

 

15086980 1093547050763912 302942868 n«Наші кандидати – це люди, які працюють тут, на селі. Вони – або власники господарств, або їхні керівники. Їм не треба нічого обіцяти людям, бо вони своєю справою вже довели, що варті довіри. Тому на минулих місцевих виборах кандидати від нашої партії здобули найбільше місць у Немирівській районній раді – 26%», - каже Сергій Турбовець.

 

За його словами, Аграрна партія буде добиватися балансу бюджетів місцевих громад за прикладом Польщі, де бюджети будуються «знизу до верху», а не навпаки. Партія вимагає, щоб була створена нормативна база, яка б сприяла самостійності громад. Вони повинні самі розпоряджатися своїми ресурсами, зокрема, землею. Важлива проблема, над вирішенням якої кандидати-аграрії працюватимуть – забезпечення коштами медичної сфери та освіти, фінансування яких уряд переклав на місцеві органи влади.

 

Нагадаємо, Аграрна партія під час останніх місцевих виборів у 2015 році отримала перше місце за ефективністю: із 9900 кандидатів, висунутих партією, перемогу здобули майже 3500. Партія увійшла до п’ятірки лідерів за кількістю обраних депутатів зі 132 партій, які брали участь у виборчих перегонах. Зокрема, на Вінниччині Аграрна партія має депутатів у 21 районній раді та фракцію в обласній раді.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.