Понеділок, 13 листопада 2017 15:11

Влада повинна прискорити ліквідацію корупції в земельних відносинах – Віталій Скоцик

Влада має прискорити реорганізацію Держгеокадастру з повною ліквідацією корупційних земельних схем і покаранням усіх чиновників, що на них наживалися. Інакше беззаконня в сфері земельних відносин не зупинити.

 

Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик.

 

Він нагадав, що Аграрна партія давно вже вимагає ліквідувати цілковито дискредитований орган – Держгеокадастр, що став розплідником корупції.

 

«Коли влада уперто «продавлювала» ідею ринку землі і доводила, що Україна готова до нього, Аграрна партія зробила все можливе, щоб зупинити цей процес – страйками і всеукраїнським збором підписів. Ми пояснювали, що в земельних відносинах панує корупція. В різних областях наші партійці неодноразово влаштовувати пікети проти дій чиновників Держгеокадастру. Ми поставили вимогу ліквідації цієї дискредитованої структури. Без очищення системи жодна земельна реформа неможлива. Але коли земельні махінації і рейдерство сягнули рекордного рівня, влада обмежилась лише відстороненням керівництва Держгеокадастру. Цього недостатньо!» - підкреслив Віталій Скоцик.

 

На його думку, дуже важливо, щоб зміни щодо Держгеокадастру не були косметичними.

 

«Дотепер усі реформи, пов’язані з реорганізацією центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, зводилися лише до зміни його назви - Держкомзем, Держземагенство, Держгеокадастр. Сьогодні ж очевидно, що ліквідувати корупцію в Держгеокадастрі можна лише ліквідувавши сам орган. Чиновники, винні в корупції, мають опинитися за ґратами, а не виринути на інших «теплих» посадах, як це у нас заведено», - додав політик.

 

Експерти Аграрної партії розробили проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо ліквідації дискредитованого Держгеокадастру та його територіальних органів з метою подолання системної корупції у земельних відносинах». У ньому викладено весь комплекс заходів із ліквідації Держгеокадастру, чиї функції має бути передано іншим органам.

 

«Зокрема, розпорядження земельними ділянками державної власності – слід передати об’єднаним територіальним громадам або сільським, селищним, міським радам у формі делегованих повноважень, якщо об'єднання не відбулося. Погодження документації із землеустрою – виконавчим органам місцевих рад. Державний контроль за використанням та охороною земель – новій інспекції без корупційної історії тощо», - пояснив Віталій Скоцик.

 

Нагадаємо, 7 червня цього року на мітингу під Верховною Радою Аграрна партія продемонструвала 3 мільйони підписів, зібраних в рамках всеукраїнської акції «Не дамо вкрасти землю!». Народним депутатам було передано розроблений експертами партії проект Закону «Про Загальнодержавну програму розвитку земельних відносин в Україні на період до 2025 року», що містить комплексний план земельної реформи, розрахований на 8 років.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.