Понеділок, 18 липня 2016 15:30

Влада складає плани щодо агросектору, не радячись із аграріями – Денис Марчук

Політика щодо агросектору ведеться без діалогу з аграріями та профільними асоціаціями. Про це в ефірі радіостанції «Голос Столиці» заявив заступник голови Аграрної партії України Денис Марчук.

«Хоча Міністерство аграрної політики має програму щодо розвитку агросектору, але з самими агровиробниками та їхніми асоціаціями уряд не веде діалогу.  МінАПК ухвалило програму «3+5», яка передбачає підтримку фермерів, прозорий обіг земель, фінансовий блок питань. Але при цьому в уряду немає професійної комунікації з самими аграріями. Немає засідань, протокольних рішень, визначення відповідальних за кожен напрямок. Аграрні асоціації ще в травні домовилися про те, щоб спільно з урядом узгодити позиції щодо оподаткування аграріїв. Але робоча група так і не зібралася досі», - підкреслив Денис Марчук. 

За його словами, аграрії вимагають повернення спецрежиму ПДВ, який донедавна був єдиною непрямою підтримкою вітчизняних виробників. Компромісним рішенням, на думку Дениса Марчука, може бути система оподаткування сільгоспвиробників з одного гектара землі. При цьому влада має гарантувати, що ставка цього податку через певний час не буде піднята до необґрунтованого рівня. Проте ці питання залишаються відкритими через небажання уряду йти на діалог із агробізнесом.

Денис Марчук вважає передчасними заяви влади про рекордний цьогорічний врожай. 

«Насправді в минулому маркетинговому році – 2015/2016 – врожайність була на 13% більша, ніж очікується в цьому. Цього року скоротилася кількість засіяних площ. І причина тут не лише в воєнних діях на Сході. Через брак фінансів не всі фермери вийшли на посівну кампанію. Не всі мали змогу внести достатню кількість хімії, бо вона подорожчала разом з доларом. Хтось різко зменшив посівні площі», - зауважив він. 

Отож, очікуваний врожай – 21 млн. тонн пшениці, 8,4 млн. тонн ячменю та 26 млн. тонн кукурудзи – буде достатнім, але не рекордним. 

За словами Дениса Марчука, саме відсутність дешевих кредитів підриває конкурентоздатність українських виробників. 

«Наші аграрії можуть узяти кредит лише під 30-35 %. А їхні зарубіжні конкуренти беруть під 2-3%. Брак фінансування створює низку проблем. Наприклад, малі й середні виробники не мають можливості будувати зерносховища за свої кошти. А підприємства не можуть вкладати в переоснащення виробництва. Зокрема, тільки 12 молочних заводів України пройшли переатестацію, і їхня продукція визнана такою, що відповідає європейським стандартам», - резюмував Денис Марчук. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.