Четвер, 15 вересня 2016 10:03

Влада, як рейдер, хоче відібрати землю, - Віталій Скоцик

Україна ризикує втратити останній ефективний ресурс через скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі. Напередодні анонсованих владою змін випадки незаконного захоплення підприємств і промисловості помітно почастішали. Про це заявив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик в ефірі «Громадського радіо».
«Нині ціни на землю занижені у 10-15 разів. А тому ті, у кого є гроші, можуть зараз «відбити» у фермера землю, а потім, коли знімуть мораторій на землю, отримати непоганий прибуток з її продажу. Для бандитського свавілля тут відкривається широкий простір, адже і платити нічого не треба. Ми прекрасно пам'ятаємо ситуацію з рейдерством у 90-х роках, так ось зараз відбуваються схожі речі», - сказав Віталій Скоцик.
Як зазначає лідер Аграрної партії, ціни на землю в Україні дуже занижені. Наприклад, за допомогою корпоративних прав можна орендувати гектар за 400-500 доларів. У поляків, для порівняння, це буде коштувати набагато дорожче - 10-15 тисяч євро. Тому спокуса вигідних капіталовкладень спонукає людей до злочинної діяльності.
«Не дивно і те, що у людей на руках зараз більш, ніж 4 мільйони одиниць зброї. Українці хочуть захищати свою землю, свою ферму, адже це їхній хліб, це те, що вони зробили своїми руками і віддавати комусь просто не хочуть», - сказав Віталій Скоцик.
«Якщо у вашому будинку починає протікати дах, то ви повинні думати про ремонт, а не про повний продаж будинку. Тому що тоді вам ніде буде жити зі своєю сім'єю, ніде буде сховатися від бурі і негод. Ось вам і ставлення до землі. Не буде у нас землі - не буде і цієї держави», - проводить аналогію Віталій Скоцик.
Нагадаємо, Президент України Петро Порошенко під час виступу у Верховній Раді висловився за скасування мораторію на купівлю-продаж землі сільськогосподарського призначення. «Мораторій на продаж землі стримує інвестиції та порушує права селян», - заявив Президент. Це вже не перше його висловлювання на користь вільного ринку землі.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.