Понеділок, 22 серпня 2016 14:05

Вимагаємо відновити роботу всіх сільських лікарень і ФАПів – Віталій Скоцик

Закриття малих лікарень, що працювали в селах і селищах, є непрямим убивством людей. Роботу всіх закритих закладів треба відновити і простимулювати молодих лікарів до праці на селі.

Про це заявив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, коментуючи сюжет, який підготували журналісти «ТСН.Тиждень», щодо ситуації із закриттям медичних закладів у сільській місцевості.

«Я вже два роки їжджу Україною і бачу, що чим менше в селах лікарень і фельдшерсько-акушерських пунктів, тим більші цвинтарі. Мораторій на закриття цих закладів, ухвалений парламентом у лютому 2014, вже не діє. Сотні лікарень припинили роботу. Це просто убиває людей, які не можуть доїхати в райцентри й отримати допомогу», - каже політик.

За його словами, норма в 60 лікарняних ліжок на 10 тисяч населення є нищівною.

«Особливий цинізм полягає в обґрунтуванні цієї «оптимізації». Як завжди, влада посилається на вимоги міжнародних кредиторів. Та не може бути жодних виправдань знищенню народу!» - наголошує Віталій Скоцик.

На його думку, закриті лікарні та ФАПи слід відновити, при цьому заохочувати молодих спеціалістів працювати там.

«Медична рада Аграрної партії уже запропонувала стратегію дій, яка зупинить вимирання села. Це повне відновлення і збереження всіх медичних закладів первинної ланки, яка була практично зруйнована в останні роки. При цьому варто проводити постійні виїзні обстеження людей у селах. Таку практику з ініціативи аграріїв впроваджено у Хмельницькій області завдяки співпраці з Першим добровольчим мобільним шпиталем ім. Миколи Пирогова», - каже політик.

Крім того, слід повернути в сільську місцевість фахівців. У кожному великому селі повинен бути, як мінімум один лікар, фельдшер і кілька медсестер.

«Студенти з сіл, які отримали медичну освіту, повернуться додому, якщо їм буде забезпечено хоча б 7000 гривень зарплати і простенький службовий автомобіль. Вони будуть ефективними сімейними лікарями, бо знають своїх односельців», - додає Віталій Скоцик.

Нагадаємо, щоб привести у владу професіоналів, Аграрна партія України почала формувати ради з фахівців усіх галузей економіки, гуманітарної сфери та культури. Зокрема, Медичну раду партії очолив учений-нейрохірург, Президент Національної академії медичних наук Віталій Цимбалюк. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.