Понеділок, 23 квітня 2018 13:05

Виступ лідера Аграрної партії Віталія Скоцика

Заключний виступ лідера Аграрної партії Віталія Скоцика

«Національний форум депутатів місцевих рад. Аграрна партія»

21 квітня 2018 року

Шановні друзі, я з великим хвилюванням чекав сьогоднішнього дня, Національного форуму депутатів місцевих рад. Це черговий етап підбиття підсумків тієї роботи, яку ми робимо з вами три з половиною роки. Я чекав сьогоднішньої зустрічі, тому що знав, що на неї прилетять наші друзі зі Сполучених Штатів, з Великобританії, з Польщі, ми почуємо слова від Папи Римського, почуємо слова від Голови Європейської Ради Дональда Туска, почуємо привітання від Європарламенту. І я з тривогою в душі і в серці думав про нашу роботу – наскільки правильно ми її робимо…

Дивлячись у ваші очі, я можу сказати, що ми не просто представляємо народ. Ми і є народ, який прийшов до місцевої влади і який успішно йде до загальнодержавної влади. Ми сьогодні мали три надзвичайно важливі панелі. Перша панель стосується повсякденного життя кожної людини у неї вдома – це дороги і школи, садочки і лікарні, освітлення вулиць і чистота на них. Як справедливо зазначив отець Василь Баглей – будівництво держави починається не десь далеко, нагорі, а тут і сьогодні. І ми запевнили весь український народ, що саме з цього ми і починаємо.

Ми чули польських колег, які говорили ще в 1990-х, що у молодої держави має бути об’єднавча мета. Для Польщі нею став вступ до Європейського Союзу, а інструментом – місцеве самоврядування. У нас також є мета, друзі: хочемо бути мирною, безпечною, самодостатньою, потужною державою. І іншого інструменту для її досягнення, крім того щоб вибудувати партію, починаючи з низу до верху, немає. Це тяжка праця. Не даремно сьогодні червоною ниткою через усі тематичні панелі пройшла думка про національний інтерес. Ми конкуруємо з усім світом. І ми нікому у світі не потрібні як сильний конкурент. Не треба думати, що в нас багато друзів. Кожна країна відстоює свої національні інтереси. І так само маємо робити і ми. І це те, що ми робимо.

Мені приємно чути високу оцінку нашої роботи від Ніла Балфора, дід якого був прем’єр-міністром Великобританії на початку ХХ століття. Його Консервативна партія – одна з найстаріших у світі. І він високо оцінює роботу нашої партії.

Сьогодні ми зібрали тут депутатів, які працюють в органах місцевого самоврядування. Із жовтня 2015 року від нас обрано майже 5 тисяч депутатів різних рівнів. Звісно, цей зал усіх би не вмістив. Наступної неділі чергова хвиля місцевих виборів. 17 областей, 40 новостворених громад, більш ніж 330 тисяч виборців у різних куточках держави йдуть на вибори. Якщо в 2015 році, коли ми розпочинали нашу роботу, ми висували лише 7-8% кандидатів в депутати, від тих, що йшли на вибори, то на вибори 29 квітня ми висуваємо більше ніж 70%. Наше представництво в кандидатському корпусі зросло за два роки майже в 10 разів. Наша підтримка зросла із 6,92% в жовтні 15-го року до 14% в грудні минулого року…

І я впевнений, що на виборах через тиждень Аграрна партія, висунувши 601 кандидата в депутати у 100% громад по всій території України, отримає достойний результат. Я впевнений, що ми заклали основу партії, яка стане аналогом Консервативної партії Великобританії, Республіканської партії у США, Союзу селян та зелених Литви – політичної сили, яка два роки прийшла до повної перемоги на виборах до Сейму Литви – приємно чути сьогодні від них вітання.

Я вам сьогодні відкрию секрет, що все, що я планував 3,5 роки тому назад, здійснюється. Ми ні на йоту не відійшли від того маршруту, з якого розпочинали. Ми планово йшли до верху. І ось ми тут. Я дивлюсь на ті літаки, які стоять на злітній смузі, і бачу в цьому символізм. За ці три з половиною роки ми побудували літак. Так, не всі стали пілотами і стюардесами в цьому літаку, але є дуже багато пасажирів, які вже хочуть на ньому летіти – і це нормально. Чому? Тому, що із 100% людей, які наповнюють країну, тільки 10% здатні рухати країну вперед. Але саме ці 10% повинні взяти відповідальність на себе за 90%, які очікують, що країна стане інакшою.

Ми говорили сьогодні про світовий розподіл товарів. Насправді ми не є повноцінними учасниками цього процесу. В усьому тому, що ми експортуємо, інноваційна складова становить менше 1%! Світовий стандарт - 70%. Для того, щоб конкурувати, нам треба побудувати абсолютно нову економіку. Ми сьогодні говорили про добрива і хімічну промисловість. Ті заводи, які ми маємо, і які давно монополізовані, на жаль, уже відстали в технологіях на 30-40% років. Але в цьому залі є наші члени партії, які, попри складні умови, будували нові заводи. Вони потребують лише легкої державної підтримки, щоб виробляти сучасні добрива.

Ми сьогодні уважно слухали Прем’єр-міністрів Польщі та України. Прем’єр-міністр Польщі говорив про надзвичайно важливі базові речі: гроші, люди і регуляторна політика, законодавство. Що би ми не робили власними силами, залучаючи гроші – якщо не буде якісної законодавчої бази, якщо Верховна Рада не буде працювати так, як вона повинна працювати, створюючи дієві закони, формуючи професійний Кабмін, визначаючи стратегію розвитку, - ми все одно матимемо всі ті самі проблеми.

Рік 2019-ий – справді буле рубіконом для нашої держави, для нас усіх. Ви це чули тут. Хтось говорив про це прямо, хтось – опосередковано. Але ми всі повинні зрозуміти, що якщо ми, увесь український народ, не виграємо вибори 2019 року – то ризик того, що ми втратимо державність – надзвичайно високий. І це відповідальність усіх людей, які наповнюють нашу державу, і тих хто в залі сьогодні, і тих хто нас бачить і слухає. Ми говоримо чітко і просто: якщо Аграрна партія виграє місцеві вибори, в тих умовах, де проти нас борються грошима ті, хто має державне фінансування, коли проти нас борються ті, хто має адміністративний ресурс, коли державні адміністрації перетворилися в політичний інструмент правлячої партії, а державні службовці у політичних діячів – ми доведемо усьому українському суспільству, що чесно перемогти на виборах реально!

Хто б нас не підіймав на третю революцію, ми не повинні йти цим шляхом. Третя революція не вирішить питань. Ми повинні навчитися жити в демократичному світі. Ми повинні навчитися мати партії не як інструменти виборів, а як інструменти самоорганізації суспільства. Я знаю, як мій друг Ніл Балфор переживав процес «Брексіту». Стовпи Консервативної партії, які свого часу долучалися до творення Європейського Союзу, прагнули бути рівними серед рівних у новій спільноті, мають тепер виходити назад із тієї мрії, із тієї основи, яку створювали. Це болісно. Але чи відбулась у Британії революція? Ні. Відбувся референдум. Люди проголосували, Прем’єр-міністр разом з урядом вийшов і сказав: «Це воля народу. Подобається мені чи не подобається, – буду виконувати волю народу. Народ вирішив вийти з Європейського Союзу».

Ми повинні навчитися вирішувати наші питання саме через вибори. Так, як ми з вами навчилися це робити на місцевих виборах. Точно так ми маємо показати приклад усьому українському суспільству, що це можна і потрібно робити і на президентських, і на парламентських виборах. Є люди, є гроші і є те, про що говорив нині пан прем’єр-міністр Польщі – земля. Вдумайтесь у ці слова пана прем’єра, він говорив: земля – це основа вашого добробуту, це ваше майбутнє. І це справді так. Але це в жодному разі не означає, що ми повинні мати сировинну аграрну економіку! Ми на цій землі повинні навчитися заробляти, а не продавати сировину. І ми маємо швидко реінвестувати зароблені кошти для того, щоб виготовляти ті турбіни, літаки, двигуни, про які сьогодні говорили роботодавці.

Цей шлях пройшли наші друзі - поляки. У перші роки зростання, коли економіка Польщі зростала на 3-3,5%, переробна галузь росла на 7,5-9%. Там робочі місця, там додана вартість, там заробітні плати, там надходження до місцевого загальнонаціонального місцевого бюджету.

Але хіба ми можемо цього досягти, якщо не маємо впливу на законодавчу роботу? Ні. Хіба ми можемо вирішити питання децентралізації, реформування адміністративно-територіального устрою держави, якщо ми не присутні у парламенті? Ні. Хіба ми можемо вирішити питання економіки і стимулювання виробництва в нашій країні добрив, техніки, літаків, ракет, якщо нас немає у Верховній Раді? Ні.

Але ми є сьогодні в місцевих органах місцевого самоврядування. Ми, український народ, основа нашої держави. Сьогоднішня подія важлива для нас усіх, бо ви всі відчули, що таке Аграрна партія. У цьому залі з вами разом прем’єр-міністри, міністри, світові політики. І я дуже хотів, щоб ви відчули: ви сьогодні піднімаєтеся з рівня регіональних, представницьких органів влади, ви ростете, ми всі ростемо, як те, що ми сіємо зараз на полях. Ми були «висіяні» у хорошу благодатну землю. Ми мали достатньо вологи для того, щоб рости. Ми сьогодні ще колос не викинули. Але ми – як той літак на тій смузі. Він уже побудований, має екіпаж і всіх тих людей, які мають дати йому можливість злетіти, набрати висоту і на тій висоті виконати свою місію.

Хочу подякувати всім, хто подолав довгу дорогу, їдучи до Києва. Я хотів би подякувати і нашим друзям із Польщі, з Об’єднаного Королівства, зі Сполучених Штатів Америки. І хочу зауважити, що це дуже важливо для нас усіх, що ви нас сьогодні побачили. Оскільки ми розуміємо, що у світі недостатньо інформації про Україну і ще менше, звичайно, інформації про діяльність Аграрної партії. Для всіх нас, для України, надзвичайно важливим є те, що ви, повернувшись додому, скажете іншим політикам та громадянам, – слухайте, здається в Україні з’явилася політична партія, яка може виступити силою, здатною побудувати належну державу. І ця партія не була створена олігархами. І ця партія не є партією одного лідера. Як ви бачите, у партії є багато людей з лідерськими здібностями і якостями, готових взяти на себе відповідальність за країну, за народ і бути відповідальними партнерами на міжнародному рівні.

На цьому я хочу оголосити наш форум закритим.

 

Медіа

1 коментар

  • Коментувати Михаил. П'ятниця, 27 квітня 2018 14:07 Автор Михаил.

    Прекрасный и единственный лидер и президент УКРАИНЫ!!!!

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.