Четвер, 01 грудня 2016 09:40

За підтримки Аграрної партії в Києві відбувся концерт пам'яті Назарія Яремчука

«Він так співав, що мав у горлі мозолі. Він так співав, що крилами йому став голос», — писав про Назарія Яремчука поет Андрій Демиденко. І через понад 20 років після смерті він збирає повні зали. 30 листопада  легендарному українському співаку Назарію Яремчуку виповнилося б 65 років. Всього лише 65! Але тяжка хвороба завчасно обірвала його життя...

На концерті пам’яті «НЕЗАБУТНІЙ НАЗАРІЙ ЯРЕМЧУК» в столичному палаці мистецтв «Україна» зібрались близько 4 тисяч чоловік: не тільки ті хто бачили чи чули його пісні, а й ті, хто полюбив його творчість уже посмертно.

 «Назарій Яремчук – ціла епоха української пісні, ціла епоха українського патріотизму. Він заклав основу відчуття землі, духу, віри у нашу прекрасну країну. Його пісні досі - візитівки України у світі. І сьогодні його сини Дмитро та Назарій їздять по всіх куточках світу, несучи батькову пісню. Мені приємно, що вони в лавах Аграрної партії разом з нами працюють над будівництвом нашої держави», - зазначив лідер Аграрної партії Віталій Скоцик під час відкриття концерту.

Назарій Яремчук насамперед відомий виконанням  композицій   «Червона рута», «Водограй», «Смерекова хата», «Стожари», «Гай, зелений гай», «Родина», «Я піду в далекі гори» та багатьох інших пісень, які стали справді народними українськими хітами.

«Я в дитинстві любив співати, звісно я не вмію співати так, як Назарій Яремчук, але піснею «Гай, зелений гай» я освічувався дівчатам у коханні. Його пісні  для мене наповнені глибокими почуттями. Також не можу забути, як мій батько, якого також уже немає з нами, співав «Черемшину». Він співав її завжди, коли про щось серйозно замислювався. Тому ця пісня для мене стала рідною», - розповідає Віталій Скоцик. 

 Родина і Батьківщина завжди були для батька найважливішими, - говорять сини Назарія Яремчука - Дмитро та Назарій-молодший.  

«Біль ранньої втрати і, разом з тим, тепло та добро, яке він ніс - це те, що сьогодні наповнює наші серця, коли співаємо самі та слухаємо батькові пісні у виконанні його друзів», - кажуть Дмитро та Назарій Яремчуки.

Пісні Назарія Яремчука сьогодні виконували Ніна Матвієнко, Оксана Білозір, Ярослава Руденко, Павло Табаков та інші зірки української естради. Вели концерт народні артисти України Василь Ілащук та Ольга Сумська. Захід відбувся за підтримки Аграрної партії.

Нагадаємо, народний артист України Назарій Яремчук народився  30 листопада 1951 року в селі Рівня  Чернівецької області в селянській родині.  Його батьку на цей момент було вже 64-роки. Вся його родина була музичною: у батька був тенор, він співав у церковному хорі; мати, крім співів, грала на мандоліні і виступала в місцевому народному театрі. Назарій почав  співати маленьким хлопчиком.  Перше мистецьке визнання принесли пісні «Червона рута» та «Водограй» Володимира Івасюка, «Горянка» і «Незрівняний світ краси» Левка Дутковського. А світове визнання  ансамблю «Смерічка», солістом якого був Яремчик, прийшло у 1981 році після участі в міжнародному конкурсі «Братиславська ліра». Пізніше ансамбль почнуть називати «український БІТЛЗ».  Помер 43-річний співак 30 червня 1995 року від раку шлунку. Шевченківську премію йому присудили уже посмертно. Співочий талант він передав своїм дітям синам - Дмитру та Назарію-молодшому та доньці Марії Яремчук. 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.