Середа, 05 жовтня 2016 21:15

Закони для виноробної галузі повинні напрацьовувати самі винороби – Іван Плачков

Українські винороби повинні активніше відстоювати інтереси галузі і самостійно напрацьовувати законопроекти для її розвитку.

 

 

Таку думку висловив член Президії Аграрної партії, голова Українського бюро винограду і вина Іван Плачков під час круглого столу «Майбутнє національного виноградарства і виноробства: сучасний стан справ і необхідність пошуку стимулів розвитку», що відбувся 5 жовтня в УНІАН.

 

«20 вересня цього року Україна зробила колосальний прорив на своєму євроінтеграційному і цивілізаційному шляху. Депутати Верховної Ради України ухвалили закон, що скасовує щорічну ліцензію на оптову торгівлю у розмірі 500 тисяч гривень для українських виноробів, які виробляють вино з власного виноматеріалу або придбаного в українських фермерів», - підкреслив Іван Плачков.

 

Він додав, що вимога сплати щорічної ліцензії була анахронізмом, який гальмував розвиток галузі і не давав розвиватися малим виноробним господарствам України.

 

 

«Новий закон є простим і корисним для виноробства. Він розставляє усе на свої місця. У мене немає сумнівів, що його підпише Президент України», - додав Іван Плачков.

 

 

Водночас, він закликав представників галузі більш активно відстоювати свої інтереси, зокрема, через законодавчі механізми.

 

«У подальшому ми, винороби, повинні самі напрацьовувати документи для галузі. Ми самостійно маємо дбати про її розвиток та відбудову. Увесь світ так живе. Жодні міністерства не допоможуть галузі, якщо ми самі цього не зробимо. Я вірю в аграрний сектор, у його відродження в Україні. Адже сьогодні він дає понад 40% ВВП країни», - підкреслив Іван Плачков.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.