Четвер, 29 вересня 2016 09:52

Звернення з нагоди 150-річчя з дня народження Михайла Грушевського

Цими днями Україна відзначає 150 років з дня народження великого сина Українського народу, видатного історика та визначного політичного діяча Михайла Грушевського.

 

Твори Грушевського були основою для відродження української нації після років перебування у складі інших держав, де постійно намагалися заборонити викладання правдивої історії, пропагування рідної мови і культури.

 

Грушевський добре розумів, відродження незалежної держави починається з повернення до свого коріння. Вклад Михайла Грушевського важко переоцінити. Він першим настільки чітко і повно систематизував відомості не лише про історію України, але й про ментальні особливості українського народу, виділивши найбільш важливі і традиційні для українця риси.

 

У своїх творах Михайло Грушевський неодноразово вказував на волелюбність та демократичність українського суспільства. Зокрема наголошував, що українці звикли управляти державою разом. Спільно ухвалювати рішення. Українці не сприймали диктатури і авторитаризму.

 

Через багато років твори Грушевського стали основою для відродження руху за Незалежність України, 25 років якої ми відзначили цього року. Перші надруковані самвидавом книги були словом правди у світі цензури.

 

Сьогодні маємо пам’ятати цей великий вклад Михайла Грушевського у справу становлення ідеї Незалежної України та шанувати цю визначу особистість. Його книги досі залишаються нашим великим надбанням. Висловлені в них ідеї залишаються актуальними для сьогодення.

Головний урок від Грушевського — це любов до України та рідного краю. Цим принципом має керуватися сьогодні кожен українець.

 

Віталій Скоцик,                     голова Аграрної партії України

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.