Вівторок, 17 лютого 2015 13:37

Стаття в газеті «Україна молода»

Держава вирішила компенсувати дефіцит бюджету за рахунок тих, хто може заробляти, – вважає економіст, лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик: «Бюджет приймався вночі 29 грудня на наступний рік. При тому його ніхто не бачив. Аграріям сказали: не переживайте, фіксований сільськогосподарський податок та спеціальний режим ПДВ буде як і був, ви тільки нарощуйте виробництво. Прокидаємося після різдвяних свят, чуємо: фіксованого податку не буде. Всіх аграріїв перевели у спрощену систему, четверту групу і при цьому податок виріс в 21 раз».

За словами економіста, в коаліційній угоді жодним словом не згадано, яким чином розвиватиметься аграрна галузь і село. У програмі діяльності уряду на 2015 рік було прописане питання завершення земельної реформи, але за дві години до того як прем’єр-міністр приніс її в парламент воно звідти зникло (з поясненням, що це питання останньої національної цінності). Разом з тим у програмі уряду написано, що основне завдання – наростити виробництво продукції до 100 млн. тонн і експорт на зовнішні ринки.

«Коли економісти світового співтовариства дивляться сьогодні на Україну, вони дивуються: фінансових ресурсів немає, довготривалих коштів немає, держава податки збільшує,  а вони все одно нарощують виробництво. Як так може бути? Тільки українці так можуть робити»,- переконаний Віталій Скорик.

На користь цього говорять і цифри: сучасний агросектор економіки України це близько 17,5% ВВП власне аграрне виробництво. Майже 27% експортних надходжень. Це єдиний сектор економіки, який показав зростання більше 6% на фоні падіння економіки у 15%. Безпосередньо у агросекторі зайнятий кожен п’ятий українець, а з  урахуванням суміжних галузей – кожен третій.

«Сьогодні ми лідери з експорту соняшника, кукурудзи, ріпаку, входимо до десятки найбільших експортерів пшениці. Разом з тим, у нас практично відсутня переробка, яка дає додану вартість і дозволяє більше заробляти економіці країни. У багатьох сферах Україна відстала від наших світових конкурентів, і для того, щоб наздогнати, нам потрібно 25-35 років цілеспрямованої, важкої праці. Де б ми долали етап за етапом, ухвалюючи необхідні законодавчі документи і виконуючи те, що приймаємо. Для цього крім економіки, як такої, потрібне ще сильне політичне лобі», – переконує Віталі Скоцик.

   План максимум Аграрної партії України – створити таку демократичну силу, яка б працювала не як інструмент виборів, а як інструмент організації суспільства.

Найближчим часом на партію чекає глибока реформа. Вона вже змінила форму: новий лідер почав з того, що викоренив номенклатурний баласт: розпустив президію, заступників партії. Щоб наповнити її новими обличчями (людьми які безпосередньо працюють у сільському господарстві і живуть на сільських територіях) розпочав аграрні форуми по регіонах. В планах – провести звітно-виборчі конференції в кожному районі кожної області, щоб місцеві аграрії вибрали найкращих між собою на рівні району і області, делегували людей на загальноукраїнський з’їзд. Там оберуть нову політичну раду партії, нових заступників голови, президію, статут і програму.

«По суті ми представляємо інтереси всіх – від найменшого до найбільшого виробника, бо від агросектору сьогодні залежить загальний стан економіки і кількість робочих місць, – вважає лідер партії. – Ми прагнемо об’єднати всіх цих людей. Дати їм можливість впливати на політичні процеси. Наша мета на ближчі 25 років – регулярно входити до трійки партій-лідерів, делегувати своїх представників до органів виконавчої, законодавчої влади та місцевого самоврядування. Тільки контролюючи усі ланки ми можемо нести відповідальність за результат».

За словами політика, йому часто закидають, що у світовій політичній системі галузевих партій практично не існує. На це він відповідає, що за всю історію у світі існувало більше 250  селянсько-аграрних партій. Наразі у світі діє біля 50-ти аграрно-селянських партій, що виникали на основі аграрних рухів. Тож в української також є майбутнє.

Катерина Павленко, газета «Україна Молода» №22-й (4849).

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.