Вівторок, 03 березня 2015 14:00

Стаття в газеті «Рідний край»

21 лютого відбувся перший етап V з’їзду Аграрної партії України в якому взяли участь майже 800 представників із різних регіонів України.

Місце проведення з’їзду – театр ім. І. Франка – було обрано не випадково. Як зауважив голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, історія заснованого ще 1920 року театру, дуже схожа з історією становлення й діяльності партії. Схожа вона й за своєю ідеологією цінностей в основі якої лежать духовність й дотримання національних традицій.

Ушанувавши пам’ять про героїв Революції гідності хвилиною мовчання, учасники з’їзду виконали разом із капелою «Думка» Державний гімн України.

Розпочався з’їзд із вручення партійних квитків новим членам Аграрної партії. Долучитись до розбудови не лише партії, а держави в цілому виявили бажання як герої України так і молоді представники нації – студенти, аграрії початківці, підприємці, учителі. Для них приналежність до цієї політичної сили — це насамперед можливість стати авторами власної долі, власноруч будувати своє життя. Бо, як зауважив Віталій Скоцик, сьогодні партію слід сприймати не як інструмент виборів, а як головний інструмент організації суспільства, інструмент формування стратегії економіки держави.

Сьогодні аграрна галузь є базовою складовою економіки держави і лише вона здатна вивести країну з кризи, переконаний Віталій Скоцик. Тому першочерговим завданням сьогодення є створення політичної сили, здатної об’єднати представників аграрного виробництва, соціальної сфери, галузевих та професійних організацій, політичних інституцій. Політик наголосив на тому, що Аграрна партія України не є вузькогалузевою й представлятиме інтереси не лише аграріїв.

«Сьогодні кожен третій українець так чи інакше пов’язаний з агросектором або суміжними галузями», - зауважив лідер Аграрної партії. – «У цьому сегменті економіки задіяно 70% територій України. У найближчі 10-20 років від реалізації потенціалу нашої держави в аграрному секторі залежить, чи станемо ми розвинутою країною, чи досягнемо добробуту всіх громадян України».

Виступаючи перед делегатами й учасниками з’їзду Віталій Скоцик окреслив головні завдання, які ставить перед собою Аграрна партія. Це зокрема, формування потужної партійної сили, здатної на довготривале перебування у політичній системі України для планомірного розвитку держави на 35 років вперед, входження до трійки політичних лідерів на виборах до Верховної Ради України й місцевих рад.

«Без стабільної присутності в органах місцевого самоврядування ми не зможемо досягнути поставленої мети», - зауважив голова Аграрної партії. – «Тому вже на наступних виборах 31 жовтня ми плануємо увійти в трійку лідерів політичних сил, які формуватимуть депутатський склад органів місцевого самоврядування. В державі триває процес децентралізації влади й ми маємо бути готові його завершення». 

На з’їзді затвержено нову редакцію Статуту Аграрної партії України й Програму. У цьому контексті слід зазначити, що вперше в історії партії її ідеологічною основою є «аграризм» — консервативна ідеологія аграрно-селянських рухів кінця XIX століття, яка ґрунтується на збереження національних традицій та цінностей, а також на самоорганізації громад для вирішення спільних проблем місцевого значення.

«Ця ідеологія ґрунтується на тому, що основною цінністю нації є земля, носієм духовних цінностей – люди, які працюють на ній», - пояснив лідер Аграрної партії.

На наступному етапі з’їзду буде остаточно затверджено Програму із напрацьованими за цей перед доповненнями й поправками.

Рішенням партії оновлено склад Політради та Президії партії. Загалом до складу Політичної ради партії увійде 70 осіб. 42 з них були представлені на з’їзді. Решту складу буде сформовано під час другого етапу з’їзду партії.

Зважаючи на процес об’єднання з іншими партійними структурами аграрного спрямування, Віталій Скоцик також звернувся з проханням до делегатів з’їзду залишити вакантні місця і в складі Президії. У результаті Президію було обрано у складі 6 осіб. Пост заступника голови партії доручили Віктору Назару. Решту 5 місць розподілять на другому етапі з’їзду, під час якого має бути завершено процес формування керівних органів партії.

Другий етап з’їзду відбудеться 15 серпня.

Ірина Повар, Рідний край № 10

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.