Середа, 26 серпня 2015 14:04

Аграрії повинні об’єднатися, щоб відродити українське село

Сьогодні в українських аграріїв є два шляхи: перший – об’єднатися, щоб відродити українське село, а разом з ним і Україну, та другий – залишитись поодинці і втратити останню надію на гідне життя. Яким шляхом піде Україна – залежить від кожного із нас.

В минулу п’ятницю, ближче надвечір, переяславський Музей народної архітектури та побуту приймав звичайну, на перший погляд, групу відвідувачів – кілька десятків чоловіків та жінок різного віку. Але все ж група була особливою – вона складалась із поважних аграріїв Переяславщини та хліборобів з інших районів Лівобережної Київщини. Були тут і політики. Раніше того ж дня  в Переяславі-Хмельницькому відбувся Аграрний форум, організований Аграрною партією України.

У залі місцевого будинку культури, як то кажуть, не було де яблуку впасти. Керівники малих і великих фермерських господарств, громадські активісти, політики, вчителі, лікарі, журналісти і просто небайдужі люди зібралися для того, щоб обговорити майбутню долю села і головне, зрозуміти, як діяти вже сьогодні.

Країна «чудес»11896116 1100549969973777 7416137668755831679 n

Ораторів було багато, але без жодного перебільшення можна сказати, що головним та найцікавішим був виступ лідера Аграрної партії України Віталія Скоцика. Якщо ви не вірите, що виступ політика може бути цікавим, то вам просто не пощастило почути Віталія Скоцика. Власне, це був і не зовсім виступ. Це швидше щира розповідь людини, яка виросла на землі, вчилася, працювала, знає справжню ціну хліборобської праці та щиро хоче кращого життя для українців.

Земля… Саме вона стала однією із головних тем Аграрного форуму. Україна має найбільші у світі запаси чорнозему. Лише подумайте – наша країна володіє четвертою частиною усіх чорноземів планети. Не дивно, що Україна – другий у світі експортер пшениці (нас випереджає лише США ). Ми забезпечуємо півсвіту соняшниковою олією, входимо у десятку найбільших виробників кукурудзи, ячменю, ріпаку та сої. У нас активно розвивається молочне скотарство та свинарство.

Що ще потрібно для того, щоб країна процвітала? Люди! Роботящі, розумні, щирі – таких ніколи не бракувало на українській землі.

Виходить, в Україні є все для того, аби ми жили не гірше ніж в Німеччині, Франції чи будь-якій іншій країні Європи. Натомість, упродовж 24 років незалежності пересічний українець у кращому разі зводив кінці з кінцями. А сьогодні, коли економіка країни стоїть на краю прірви, пересічний українець навіть не має за що купити найнеобхідніші товари. Ціна на продукти харчування зросла у рази, а комунальні тарифи злетіли вище стелі. Уряд багато обіцяє, але самими обіцянками ситий не будеш.

Голова Переяслав-Хмельницькоїрайонної організації Аграрної партії України Юрій Павлушко  у своєму виступі розповів, що для мешканців району велике значення має молочне скотарство. Але сьогодні закупівельні ціни на молоко від населення настільки низькі, що тримати корову просто невигідно. Тому багато господарів змушені вирізати худобу і залишаються навіть без того найменшого заробітку, наодинці із мізерною пенсією.  

Юрій Павлушко переконаний, що молочне господарство на селі виконує важливу соціальну функцію і саме тому держава повинна забезпечити селянам гідні ціни на молоко, наприклад, за рахунок спеціальних дотацій.

11892150 1100549963307111 8696737944197403558 nОдноденки

Денис Марчук, заступник голови Київської обласної організації Аграрної партії України, в своєму виступі розкритикував діючу в Україні політичну систему. Він звернув увагу на те, що середній вік партій, які сьогодні формують Верховну Раду, становить всього 4 роки. При тому, що нашій незалежній державі виповнилося вже 24 роки.

Причина такого парадоксу дуже проста – досі в Україні не було жодної потужної партії, яка мала справжню ідеологію і прийшла у політику із чіткою стратегією побудови успішної і незалежної країни. Головна мета усіх партій, які до сьогодні потрапляли до парламенту, – захист інтересів олігархів. А вони не мають нічого спільного із інтересами народу – інтересами України.

Лише одна спроба

Але сьогодні така політична сила з’явилася – Аграрна партія України. Вона не відстоює інтереси жодного олігарха. Її створили українці – жителі сіл та міст, великі та малі фермери – люди, яким не байдужа доля України.

Аграрна партія України сьогодні активно готується до місцевих виборів, які відбудуться у жовтні цього року.

– Нам потрібно йти на вибори – другого шансу у нас не буде, – наголосив у своєму виступі Валерій Мартишко, фермер із Борисполя, який бере активну участь у діяльності Аграрної партії України.

Мета політичної сили на майбутніх виборах – не обійняти якісь посади чи зайняти якісь кабінети. Перемога потрібна для того, щоб продовжити системну роботу, яку сьогодні проводить партія щодо захисту інтересів агровиробників, відродження українського села та побудови країни, яка посяде гідне місце у сучасному світі.

– Від кожного з нас залежить, як буде жити країна наступні п’ять років, – підкреслив Денис Марчук.

Звісно, за п’ять років нову країну побудувати неможливо, і Аграрна партія України нічого подібного не обіцяє. Змінити країну можна системною роботою упродовж щонайменше кількох десятиліть. Тому наступним кроком Аграрної партії України стануть вибори до Верховної Ради, на яких політична сила розраховує увійти до трійки переможців, а після цього лишатися потужною парламентською силою принаймні упродовж 35 років, щоб реалізувати свої стратегічні задуми.

Чи вдасться Аграрній партії реалізувати її плани відродження України? Відповідь на це питання залежить від кожного з нас. Людина кожного дня робить свій вибір, і її життя – результат багатьох таких виборів. Ми завжди обирали ту владу, на яку заслуговували, і сьогодні маємо саме таку владу. Можливо, час зрозуміти, що ми заслуговуємо на краще?

                                           Сторінку підготував Василь Хмільківський, член Аграрної партії України

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.