Середа, 26 серпня 2015 14:44

Наша земля – наша доля

Аграрії повинні об’єднатися заради того, щоб захистити свої інтереси, відродити українське село та впливати на державну політику. Такою була основна ідея Аграрного форуму, що відбувся у Тетіїві 23 серпня у День Державного Прапора України.

Напередодні Дня Незалежності України у Тетіїві зібралися аграрії, громадські та політичні активісти, а також просто небайдужі громадяни із Тетіївщини та інших районів Київської області. Організатором Аграрного форуму виступила Аграрна партія України.

Захід розпочався із музичного виступу тріо «Гонта», а після цього слово надали Віталію Скоцику, лідеру Аграрної партії України.

Бідні люди багатої землі

У своєму виступі він поділився власним баченням того, як Україна може посісти гідне місце серед інших світових держав. Наша країна багата на природні ресурси, а головне, в ній живуть працьовиті, розумні та щирі люди. Наша країна володіє найбільшими у всьому світі запасами чорнозему і завдяки цьому Україна знаходиться серед світових лідерів із виробництва пшениці, інших зернових, а також олійних культур. За обсягами експорту пшениці ми поступаємося лише США.

Здається, що з таким багатством, як наша земля, український селянин повинен жити аж ніяк не гірше, ніж живе німець, француз або поляк. Але, нажаль, про такий рівень життя наш селянин сьогодні може лише мріяти. Шалена інфляція, суттєве зменшення доходів та ще більш суттєве зростання комунальних тарифів – це та реальність, із якою ми зустрілися сьогодні.

Тим часом влада робить вигляд, що до села їй немає справи. Власники корів змушені продавати молоко за копійки, а фермери не можуть взяти кредити через шалені відсотки. Хоча ні – держава все ж згадує про аграріїв тоді, коли треба платити податки.

І аграрії платять їх із року в рік. А також вони за власний кошт утримують школи, ремонтують лікарні, годують армію – фактично, вони на селі виконують роль держави, яка самоусунулася від проблем села.

 

11947451 1481915345437524 8556041251421444234 nНаша сила

Після Віталія Скоцика слово взяв Денис Марчук, заступник голови Київської обласної організації Аграрної партії України.

– Споконвіків наша земля тримається на хліборобах, – зазначив Денис Марчук. – Свого часу радянська влада, після того, як не змогла знищити Україну через колективізацію, вдалася до геноциду і влаштувала голодомор. Але Україна вижила. Сьогодні нас знову хоче знищити ворог, але він знову безсилий. Попри всі складнощі країна тримається, а її економіка працює і, в першу чергу, – саме за рахунок хліборобів.

Він також додав, що аграрний сектор разом із суміжними галузями забезпечує понад чверть ВВП країни, а також є найбільшим джерелом надходження валюти в країну.

 

Лідер Тетіївської районної організації аграрної партії України Юрій Демцюра у своєму виступі також торкнувся теми війни, адже Тетіївщина втратила у ній шістьох своїх синів. Він також говорив про те, що аграрії не отримують жодної підтримки від держави.

Партія людей

Втім, як зазначив Віталій Скоцик, немає сенсу збиратися лише для того, або поговорити як погано живеться українцям. Необхідно шукати вихід із ситуації, що склалася. І такий вихід є.

Попри те, що українська економіка сьогодні тримається завдяки аграріям, ці люди майже не представлені а ні у Верховній Раді, а ні в місцевих органах влади. Закони для аграріїв приймають «фахівці», які зовсім не розбираються у сільському господарстві, а виконавча влада в руках у людей, які ні дня у житті не керували бодай найменшим підприємством.

Якщо подивитися на приклад розвинених країн, на які ми рівняємося, то виявиться, що у більшості із них є потужні аграрні партії. Вони часто називаються зовсім інакше, але їхні витоки беруть початок у аграрних рухах. Такі приклади можна побачити в Польщі, Швейцарії, США та десятках інших країн заходу. Завдяки аграріям вони процвітають.11903808 1481915428770849 1929163096380963493 n

Сьогодні уперше потужний аграрний рух з’явився і в Україні. Аграрна партія України принципово відрізняється від будь-якої іншої партії в нашій країні. Адже всі вони створюються «під вибори» для того, щоб обслуговувати інтереси того або іншого олігарха. Аграрна партія України створена людьми – малими і великими фермерами, а також лікарями, вчителями і тисячами інших жителів міст і сіл, які розуміють, що доля України залежить від її землі.

Найближча задача політичної сили – перемогти у місцевих виборах, які відбудуться в кінці жовтня. Це дасть змогу відродити село. Наступна мета – увійти в трійку переможців найближчих парламентських виборів. При цьому Аграрна партія має стратегічний план дій принаймні на 35 років. Адже побудувати нову країну за 5 років – не можливо. Тому Аграрна партія України прийшла надовго.

Закінчився час, коли була «моя хата скраю». Сьогодні один в полі вже не воїн – аграрії мусять об’єднатися в силу, яка здолає будь-які перешкоди заради того, щоб Україна розквітла. 

                                                                                                             Василь Хмільківський 

1 коментар

  • Коментувати Carma Середа, 01 червня 2016 23:54 Автор Carma

    Great post. I found myself checking continuously this web site and I am
    impressed! Extremely helpful info particularly the last
    part :) I care for such info a great deal. I had been looking for this certain information for any number
    of years. Many thanks and better of luck.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.