Середа, 19 серпня 2015 09:25

«Пора подбати про те, щоб на прилавках наших магазинів була українська продукція, а не африканська картопля та польське яблуко»

Аграрна галузь нині єдина, яка зберігає динаміку розвитку й нарощування виробничих показників. Агровиробники сьогодні утримують інфраструктуру, вирішують соціальні проблеми на селі, платять податки, тримають на своїх плечах українську армію… При цьому не мають своїх представників у владі. Певна кількість депутатів, які пов’язані з агросектором, у Верховній Раді присутня, але  вони не мають своєї фракції. Відтак, під час прийняття важливих для аграрної галузі законів змушені голосувати не так, як буде краще для агросектора, а так, як вирішить політсила, що привела їх у парламент.

Платформою для об’єднання людей, що працюють на землі стала Аграрна партія України. Про це заявив її лідер Віталій Скоцик на другому етапі V- го з’їзді партії, який відбувся минулого тижня в приміщенні Київського національного академічного драматичного театру імені Івана Франка. На заході зібралися понад 800 делегатів та гостей із усіх куточків України – люди, яким небайдужа подальша доля країни та котрі своєю працею на землі довели, що вони можуть бути успішними і здатні вивести українську економіку з кризи.NKL 5243 Із Полтавщини прибули 24делегата, які представляють різні сфери аграрного виробництва.

       За 11 місяців ми відбудували структуру партії  по всій Україні – від Луганщини до Закарпаття, – говорить голова Аграрної партії України Віталій Скоцик. – Серед делегатів Аграрної партії – еліта нашої держави: від найменшого фермера до керівника потужного агропідприємства, а також голови сільських і селищних рад, мери міст, працівники різних галузей соціальної сфери, Герої України та соціалістичної праці. Відтак, оновленою командою ми готові брати участь у місцевих виборах, які незабаром відбудуться.

Протягом останнього року Віталій Євстафійович об’їхав усю Україну. На його переконання країна має все для того, щоб стати міцною й конкурентоспроможною державою. Починаючи з 91-го року Україна мала найвищі в Європі економічні показники й поступалася тільки об’єднаній Німеччині, адже саме в нашій державі виробляли найбільше металу, добували найбільше руди, виробляли найбільше цукру… Натомість сьогодні країна має падіння економіки, значний ріст інфляції, особливої уваги з боку держави потребує й ВВП, який демонструє пряме відображення закупівельної здатності кожного українця. Так, у 2013 році показник ВВП на душу населення становив 3,7 тис. доларів, минулого – 2,4 тис. доларів, а цього року орієнтовно становитиме 1,8 тис. доларів.

NKL 5403       Згідно зі світовою статистикою, Україна є першим номером серед інших країн по ймовірності виникненні можливого  дефолту до кінця 2015 року, – продовжує Віталій Скоцик. При цьому Уряд не пропонує програми, яка б сприяла нарощуванню економічних показників. Натомість чуємо про підвищення з 1 вересня тарифів на електроенергію та доповнення до меморандуму з МВФ, у якому прописано, що спеціальний режим ПДВ для агровиробників із наступного року буде таки знятий. Нагадаю, що 20 млрд. грн у агровиробників уже було забрано з початку року через зміни в податковій системі, внаслідок чого вперше за 12 років отримали падіння аграрного виробництва за 6 місяців на 9,3%. Скасування спецрежиму ПДВ тільки ускладнить ситуацію. Намагаючись залатати дірки в бюджеті короткотерміновими інструментами, Уряд допускає стратегічні помилки, вимиваючи з галузі оборотні кошти. То як можна говорити про стабілізацію системи?..

Сьогодні у 8 обласних радах уже створено фракції або групи Аграрної партії України. Одним із досягнень фракцій, за словами лідера партії, є те, що їхні представники вплинули на рішення влади щодо поспішного проведення адміністративно-територіальної реформи.

NKL 5291Учасниками з’їзду було затверджено склад політичної ради Аграрної партії України, до якої ввійшов і генеральний директор ТОВ «Агрофірма «Імені Довженка» (Шишацький район) Віктор Скочко, та директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко. Також того дня ряди партії поповнилися новими партійцями. Серед полтавських делегатів партійні квитки вручено Валерію Стасюку та директору ПСП «Святослав» (Котелевський район) Вячеславу Шишуку.

Щодо передвиборчої програми, то, за словами Віталія Скоцика, в ній буде прописано 2 – 3 пункти загальнонаціональних і кілька пунктів, які стосуватимуться конкретної області, а в окремих областях навіть деяких районів. Адже на переконання лідера партії в кожного регіону свої проблеми, які можна вирішити на рівні місцевої влади. Тому специфіка передвиборчої програми в кінцевому етапі буде побудована в розрізі кожного окремо взятого регіону.

Варто додати, що, крім відновлення партійної структури по всій Україні, партія створила й страйковий комітет, який готовий вийти на загальнонаціональний страйк, якщо будуть прийматися економічні рішення всупереч інтересам розвитку галузі.

       При правильній політиці агропромисловий комплекс здатний за 2 роки збільшити ВВП країни вдвічі. Відтак, в оновлену програму партії ми закладаємо саме відбудову національної економіки навколо аграрної складової. При цьому наголошуємо, що це повинен бути комплекс заходів, спрямованих на створення умов для здійснення глибокої переробки сировини з високою доданою вартістю. Саме це зробить Україну конкурентною та дозволить заробляти більше коштів, а відтак виплачувати гідну заробітну плату та забезпечувати соціальні стандарти. Економічна політика при цьому реалізовуватиметься за загальним принципом: «Заможний громадянин – багата держава», – резюмував Віталій Скоцик.NKL 5544

У тому, що необхідно мати у Верховній Раді своє лобі переконані й полтавські делегати.

Голова Полтавської обласної організації Аграрної партії України Олександр Ківшик: «Одним із пріоритетних завдань Аграрної партії України є досягнення в сільській місцевості такого соціально-економічного розвитку, який би відповідав європейським стандартам. Відтак аграрії  повинні йти до місцевих та обласних рад, щоб сформувати управлінський кадровий резерв, який здатний суттєво покращити якість послуг, які отримує населення і, як наслідок, забезпечити кращий рівень життя кожного українця. Для того, щоб подолати всі ті випробування, яким підвладні аграрії, необхідно незалежно від площ земель, які знаходяться в обробітку та форми господарювання, об’єднуватися заради спільної мети в потужний аграрний рух під назвою Аграрна партія України»

Директор департаменту АПР Полтавської ОДА Сергій Фролов: «Полтавська обласна організація Аграрної партії має свою історію й болісне, але цікаве становлення. Були часи, коли партія трактувалася як «Народна партія» і тоді її дехто не сприймав, але сьогодні ці люди знаходяться у рядах нинішньої Аграрної партії. На разі Полтавська обласна організація Аграрної партії є однією з найорганізованіших і серйозних партійних організацій в Україні і, на моє переконання, має досить високі шанси.

Однозначно, що сьогодні сили аграріїв розпорошені, а від того вони не в повній мірі можуть захищати свої інтереси. Звичайно, що я виступаю за цивілізоване вирішення усіх питань, а для цього необхідно мати потужне аграрне лобі в районній, міській, обласній радах і, звісно, що в парламенті. Сьогодні повинні об’єднатися всі агровиробники і зорієнтуватися на розвиток аграрного виробництва, створення робочих місць, виплату достойної заробітної плати людям, забезпечення належного добробуту в селі та підвищення рівня життя людей.

Що стосується спецрежиму ПДВ, на мою думку, якщо його скасувати – то фактично буде відсутній той додатковий прибуток, який створюється за рахунок аграріїв, в тому числі, й фінансування соціальної сфери населених пунктів».

Директор ТОВ «Полтавська обласна сільськогосподарська дорадча служба» Світлана Андрієнко: «Ми повинні дотримуватися основних ключових моментів. У першу чергу, це підтримка середнього та малого аграрного бізнесу, який є найбільш активним у Полтавській області. По-друге – це створення належних умов життя в сільських регіонах, зокрема, це стосується питання водопостачання, розвитку комунікаційних можливостей і т. п. Наступними складовими є охорона довкілля і, власне, програма-лідер, яка включає всі компоненти угод про соціальне партнерство. Підтримка дитячих садочків, шкіл, будинків для людей похилого віку, ремонти ФАПів, будівництво лікарень – нині все це, внаслідок обмеженого фінансування, лягло на плечі  агровиробників.NKL 4908

Єдина партія, яка має у своїй програмі стратегію щодо розвитку сільських територій, є Аграрна партія України. Прийнятна для мене Аграрна партія й через те, що лідер ставить на меті те головне, чим займається служба дорадництва, а саме: розвиток і перетворення особистісних селянських підприємств, а також підтримка тих, хто є наповнювачем місцевих бюджетів.»

Голова СФГ «Господар» (Миргородський район), голова Полтавської обласної асоціації фермерів та приватних землевласників «Відродження Полтавщини» Віктор Галич: «Нині в аграріїв проблем вистачає. Це і високі закупівельні ціни, невпинно росте й орендна плата за землю, досі триває і земельний дерибан. Судіть самі: якщо раніше за кошти, отримані від продажу однієї тонни пшениці можна було купити тонну селітри, то сьогодні для того, щоб придбати тонну селітри необхідно продати 4 тонни пшениці. Але ми не скаржимося й не клянчимо від держави допомоги, було би трохи більше до нас поваги й не заважали б працювати.

Вважаю, що Аграрна партія України – це достойний інструмент із новими незаангажованими обличчями. Ідея відносно об’єднання агровиробників є прекрасною, адже українці – це господарі з діда-прадіда, для яких земля завжди була і залишається святинею. Безперечно, партія переживала свого часу як злети, так і падіння, але, сподіваюся, що нові люди та лідер партії, прийшовши до влади, проявлять себе тільки з кращого боку. Бо куди нас веде нинішня влада, чесно кажучи, для мене досі не зрозуміло».

Директор ДП «Агропостач» (Хорольський район), голова Хорольської районної партійної організації АПУ Ольга Перекоп: «Особисто я підтримую Віталія Скоцика в тому, що необхідно не тільки вирощувати і продавати сировину, а й займатися переробкою вирощеної продукції. Це сприятиме створенню робочих місць, виплаті заробітної плати та добробуту українців у цілому. Не дарма говорять у народі, що хліб усьому голова. Адже не буде хліба, не буде переробної галузі – то й не буде нашої держави. Та й, власне, пора вже подбати про те, щоб на прилавках наших магазинів була саме українська продукція, а не китайська гречка, польське яблуко чи африканська картопля. Тим паче, що ми маємо все для того, щоб виростити продукцію й нагодувати країну. В першу чергу – це родюча та багата земля. Тому без об’єднання усіх аграріїв не лише регіонів, а й країни, позитивного результату не буде».

Анатолій Кащенко (м. Полтава): «Я є членом виконкому Аграрної партії України з 1998 року. Скажу відверто: слухав не одного лідера партії, більшість з яких, виходячи за трибуну, читали написане. Віталій Скоцик – людина розумна, а головне, в нього є бажання покращити ситуацію в агросекторі й Україні зокрема.

NKL 5327Безперечно, аграріям необхідно сьогодні об’єднуватися, адже тільки за цієї умови буде досягнуто позитивного результату. До цього, свого часу, закликав і нині покійний голова партії Петро Ківшик. Унаслідок складної економічної ситуації в країні кожен повинен визначитися відносно того, що і як необхідно зробити для покращення економічного, політичного й соціального становища. Безумовно, в першу чергу необхідно акцентувати увагу на покращенні життя селян, забезпечуючи для них комфортні умови проживання. Це можна забезпечити тільки прийшовши до влади, але за умови об’єднання».

                                                                                 З аграріями спілкувалася

                                                                                 Марина БАБИЧ

                                                                                            Газета "Село полтавське" № 31-32 від 20.08.2015.

 

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.