Середа, 26 серпня 2015 08:33

Віталій Скоцик: «Головна цінність держави – земля і люди, які на ній працюють»

Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка в Києві, у стінах якого 15 серпня відбувся V з’їзд Аграрної партії України, ледве вміщав не лише сотні делегатів та гостей з усіх куточків держави, а й  рішучі та щирі поривання цих людей. Поривання  не просто змінити свою країну, витягти  із прірви зубожіння та розбрату, а й відхилити  своїми натрудженими хліборобськими руками реальну нині загрозу існуванню нації та держави. Вони, аграрії, знають, як дбати про рідну землю, любити її, і саме вони у нинішній надскладний для держави час несуть на своїх плечах не лише економічну складову виживання країни, а й соціальну. Нині ж об’єдналися і об’єднали в єдину потужну політичну силу, вибудувану за найкращими демократичними принципами, усіх небайдужих людей, аби вибороти своє законне право вирішувати долю дітей, онуків і своєї рідної землі.

Складна економічна, фінансова, демографічна, військова ситуація і… тотальна зневіра. На сході і на заході, у віддалених селах і великих містах, зневіра у найсокровенніших сподіваннях  і всього, що відбувається в державі. Саме вона, зізнався голова Аграрної партії України Віталій Скоцик, була головною перепоною на початковому етапі спілкування з людьми та об’єднання,  і саме вона найбільш боляче краяла серце, бо зневірилася велика нація – нація, яка має найбільшу кількість людей із вищою освітою, дала світу визначних медиків і фізиків, яка за рівнем інтелекту поступається лише японцям і живе на багатющій землі, якій Бог дав усе необхідне для щастяNKL 5203.

 - І при цьому, коли ми дивимося на наші економічні показники, здається, що в такій ситуації і вижити неможливо, - звернувся до присутніх на з’їзді Аграрної партії України Віталій Скоцик, концентруючи увагу на непростих викликах, які постають перед об’єднаною аграрною силою. -  У 1990 році ми мали одну з найбільш потужних економік в Європі, поступаючись лише об’єднаній Німеччині, і за нормальних ринкових умов стати справжнім економічним монстром. Кінець 2014 року… Ми маємо лише 41 відсоток економіки, яка була в Україні на зорі суверенності. 2015-ий… Прогнозований рівень інфляції за підсумками  року складе 50 відсотків, а ВВП на одного жителя держави  - орієнтовно 1770 доларів, тоді як ще  у 2014-му цей показник складав 2400, а в 2013-му – 3700 доларів. Вісімдесят відсотків  українців опинилися за межею бідності, а наш народ ООН внесла у список вимираючих націй…

Щодо загрози дефолту світові фінансові інституції називають Україну першою у списку із ймовірністю такого перебігу на рівні 96,4 відсотка вже до кінця нинішнього року. І при цьому, наголосив Віталій Скоцик, не видно навіть кінцевої точки падіння, звідки ми розпочнемо, як мінімум, рух до стабілізації, а потім і до зростання економіки. Як не видно і кроківУряду щодо стабілізації та стимуляції економіки, а чути лише заяви про зростання вартості електроенергії, про додаткове податкове ярмо для простих українців, котрі трудяться на цій землі .

-      У такій складній ситуації більшість країн думали б, найперше, про стабілізацію фінансової системи, про стимулювання галузей, які є конкурентною перевагою у державі, -  зазначив лідер Аграрної партії України. NKL 5616- Натомість у нас:  девальвація гривні у 320 відсотків за підсумками 2014 року і необдумане рефінансування комерційних банків, 41 із яких за короткий проміжок часу просто зникли. При цьому, коли навесні  ми, аграрії, просили Уряд і Верховну Раду розглянути питання  про надання державними банками довготривалих кредитів за пільговими ставками для сільгоспвиробників, до нас не дослухалися. А просили ми про це з єдиною метою – зберегти аграрне виробництво, яке і є конкурентною перевагою нашої держави і здатне швидко вивести її з кризи, зберегти робочі місця, податкові платежі, поступово нарощуючи виробництво та переходячи із сировинної в галузь з глибокою переробкою… Натомість кошти одержали комерційні банки.

Більше того – не лише немає підтримки, а й триває вимивання коштів із цієї життєво важливої для України галузі: через зміни в оподаткуванні аграрії втратили з початку року майже 20 мільярдів гривень.

-              Уряд залатав дірки в бюджеті, але призвів до того, що вперше за 12 років галузь впала на 9,3 відсотка, - наголосив Віталій Скоцик. -  Не припиняються й спроби відмінити спеціальний режим ПДВ для аграрного виробництва, тобто забрати додаткові мільярди в галузі, яка ще сьогодні працює і виробить, як очікується в нинішньому році, 31-33 відсотки вітчизняного ВВП. Складається враження, що в іноземних міністрів є тільки одне завдання - за будь-яку ціну не допустити дефолту, поки вони при владі. Так, вони професіонали, і ми повинні це визнати. От тільки прапор своєї професійності несуть вище прапора інтересів нашої держави. А що далі? Як ми засіємось восени? Як відіб‘ється інфляція в 50 відсотків на вартості продуктів харчування? І хто взагалі думає, як українці мають виживати?..

Власне, думаючи про це, вболіваючи за долю України, люди, які були присутні у Національному академічному театрі імені Івана Франка, і ті тисячі українців-трудівників, котрі делегували їх туди, й об’єдналися впродовж останнього року в дієву демократичну політичну силу – Аграрну партію України, відбудовану знизу до верху. Згуртувалися не лише для того, аби захистити аграрну галузь, яка здатна вивести країну з кризи, а й державу загалом.NKL 6006

-              Земля і люди, котрі на ній працюють, – ось найбільші цінності держави і та платформа, яка може консолідувати країну,  - зазначив лідер Аграрної партії України Віталій Скоцик. – Людина, яка ступає по землі, яка працює на ній, у різних куточках нашої країни однаково ніжно й трепетно до неї ставиться, однаково думає, є носієм найвищих цінностей народу.

       Тож очевидно, що роль об’єднаної аграрної сили  жодним чином не обмежується рамками  суто галузевої партії ні за суттю, ні за принципами.  І мова не  лише про трудівників села, а й медиків, учителів, науковців. Свою підтримку Аграрній партії України і її наміру брати участь у місцевих виборах, які відбудуться 25 жовтня цього року, висловили громадські організації, усі галузеві асоціації, ідеологічно близькі партії. Спільна ідея консолідувала людей, які мають різну освіту, розмовляють у побуті різними мовами, сповідують різну релігію, але однаково беззастережно і щиро люблять рідну землю. І при цьому з-поміж них є ті прагматики, які так нині потрібні при владі, які здатні діяти швидко, ефективно й грамотно, аби вивести країну з кризи, ставлячи на чолі всього  єдиний принцип  - інтереси свого народу і держави.

    Саме цей принцип, а також ідея об’єднання, без якої неможливо ані перемогти на виборах, ані витягти країну з прірви, були наскрізними і у виступах делегатів та гостей з’їзду. Основні пріоритети аграріїв, бачення ситуації в державі окреслили голова Аграрного союзу України Геннадій Новіков, народний депутат Олександр Бакуменко, віце-президент Національної академії аграрних наук України, голова Київської міської організації Аграрної партії України Максим Мельничук, президент Асоціації фермерів та приватних землевласників України Іван Томич, голова Всеукраїнської асоціації сільських та селищних рад Миколи Фурсенко та інші промовці.

NKL 5902Відображено ці пріоритети і в програмі партії, яка затверджена на п’ятому її, як підкреслив Віталій Скоцик, справді історичному з’їзді. У цьому документі як постулати зібрано всі ті надії, болі і турботи, все те, чим живе і на що сподівається наша держава та її люди, з котрими, об’їздивши впродовж року вздовж і впоперек країну, побувавши навіть у найвіддаленіших її куточках, ледве не щодня спілкувався лідер Аграрної партії України.

                                                                                     

                                                                                 Світлана Тубіна

 

 

Коментар

Микола Ярощук, голова Рівненської регіональної організації Аграрної партії України:

-       І у мене особисто, і у делегації від Рівненщини, яка взяла участь у другому етапі V з’їзду Аграрної партії України, враження від цієї зустрічі, цієї конструктивної розмови надзвичайні. Ми одержали потужний поштовх до дії. Адже окреслено надзвичайно актуальні питання, які стоять перед аграріями, жителями сільської місцевості та державою загалом. Головне ж – визначено низку конкретних заходів і кроків, які дадуть змогу вирішити наболілі проблеми. Важливо, що нині оновлено програму партії. Адже це свого роду наша конституція, яка визначає шляхи, якими ми будемо рухатися, завдання, над якими працюватимемо. Ми будемо йти до людей із цими ідеями та баченням майбутнього країни і нашої ролі в ньому. І мова, зрозуміло, не лише про вирішення проблем в сільськогосподарському виробництві, а й всіх без винятку галузях. Адже аграрій в широкому розумінні – це не лише селянин, котрий трудиться на землі. Це і продавець сільського магазину, і фельдшер, і вчитель, бібліотекар та, навіть, священик, котрий дбає про духовну складову життя села. Від праці аграріїв залежить і добробут міських жителів, а, з огляду на внесок в економіку держави аграрної галузі, і держави загалом. 

                                                                                                                                    "Вісті Рівненщини"

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.