Середа, 26 серпня 2015 15:51

Юрій Павлушко: «Аграрна партія України відстоює інтереси людей, які працюють на землі»

Минулої п’ятниці в Переяславі-Хмельницькому відбувся Аграрний форум, організований Аграрною партією України. Серед тих, хто виступав перед поважним зібранням, був і голова Переяслав-Хмельницької районної організації Аграрної партії України Юрій Павлушко. По закінченню офіційної частини заходу ми поспілкувалися із Юрієм Івановичем з приводу проблем, із якими стикаються жителі району, та шляхів їхнього вирішення.

– Юрію Івановичу, розкажіть, будь ласка, як сьогодні працює економіка Переяславщини?

– Робочих місць у районі дуже мало. Тому в тих селах, з яких зручно діставатися до Києва, багато людей щодня їздить на роботу до столиці. Решта для того, щоб прогодувати себе, займається сільським господарством, зокрема, тримають корів.

– Наскільки вигідно сьогодні здавати молоко на переробку?

– Літр молока приймають від населення сьогодні за 2 гривні 40 копійок, а в найкращому разі – 2 гривні 60 копійок. Якщо взяти навіть найпродуктивнішу корову, то виходить, що за день вона дає молока всього на 100 гривень. А якщо порахувати витрати на утримання корови, то виявиться, що вони перевищують ці самі 100 гривень. Таким чином доводиться констатувати не вигідність цієї справи, а те, що вона просто збиткова.

– Багато експертів сьогодні говорять, що вирішити проблему можна шляхом створення кооперативів, які дозволять селянам отримувати кращу ціну на молоко. Як ви ставитеся до подібних ідей?

– Ідея, звісно, непогана. Проте самі люди в нас поки що досить обережно до неї ставляться, зокрема тому, що кооперативи асоціюються із колгоспами.

– Як, на вашу думку, можна вирішити проблему приватних виробників молока?

– Урядовці мають зрозуміти, що виробництво молока у приватних господарствах має важливе соціальне значення. Люди, які тримають корів і продають молоко, забезпечують собі хоча б мінімальний рівень життя. Тому держава має забезпечити вищу ціну за рахунок дотацій. В Аграрній партії України ми чітко відстоюємо необхідність дотацій на молоко для людей, якій тримають корів, і будемо піднімати це питання на усіх рівнях.

– Якщо говорити про рослинництво, то наскільки успішною є ця галузь сьогодні на Переяславщині?

– У рослинництві справи в цілому кращі. Проте в Україні завжди була проблема із кількістю опадів. Якщо ситуація на заході країни трохи краща, то на півдні вологи зовсім мало. Через суху погоду в  цьому році врожай низький, а до того ж ціни на світовому ринку також низькі, тому аграрії опинилися у складному становищі. І в цій ситуації уряд постійно намагається відмінити спеціальний режим ПДВ для сільгоспвиробників. На мою думку, це лише ускладнить і без того непросту ситуацію. Ми розуміємо, що цей режим у будь-якому разі колись відмінять. Але це можна робити лише тоді, коли аграрії зміцняться і впевнено стоятимуть на ногах. Поки що цього робити не можна.

– Сьогодні багато говорять про важливість залучення інвестицій у сільське господарство, проте поки що їх дуже мало. Що заважає притоку інвестицій?

– Найголовніша перешкода – це політична нестабільність і війна. Поки така ситуація триватиме, інвестори не йтимуть в аграрний сектор.

– Сьогоднішній форум був присвячений, зокрема, презентації Аграрної партії України. Проте наші люди бачили багато політичних партій і сьогодні в них може виникнути цілком слушне питання – чим ця партія краща за інші і чому варто підтримувати саме її?

Аграрна партія України відстоює інтереси людей, які живуть і працюють на цій землі. І я впевнений, що вони можуть знайти підтримку лише у цієї партії.

Прокоментувати:

Переконайтеся, що ви вводите інформацію, де це зазначено (*) . HTML-код не допускається.