На Черкащині відбувся грандіозний шаховий фестиваль

Изображение статьи

Золотоноша вп’яте прийняла учасників шахового фестивалю пам’яті всесвітньо відомого гросмейстера Ісаака Болеславського, організатором якого є Золотоніська міська рада. Слід віддати також належне одному із головних ідейних натхненників та спонсорів першості голові міськрайонної шахової федерації Віктору Гріньку. Саме з його ініціативи у затишному спортивному залі школи №3 цього року зібралися понад 100 любителів древньої гри із 15 регіонів України, що стало черговим досягненням організаторів. Турнір став ще більш масовим.

Для учасників була передбачена широка програма, яка давала їм можливість проявити себе у різноманітних видах шахових змагань. Зокрема відбувся Всеукраїнський турнір з розв’язування шахових композицій, спонсором якого виступив депутат Черкаської обласної ради, голова обласної партійної організації Аграрної партії України Віктор Полозов.

На старт змагань вийшли 34 любителі композиції віком від 8 до 80 років. Змагання включали в себе два незалежні турніри: чемпіонат з розв’язування двоходових задач-мініатюр та опен-турнір, який проводився за програмою чемпіонатів України. Учасникам було запропоновано 18 завдань, на розв’язання яких відводилось дві години.

У загальному заліку перше місце здобув член збірної України, віце-чемпіон світу із складання задач, міжнародний майстер Василь Крижанівський. У чемпіонаті переможець витратив менше 8 хвилин із 60 відведених на розв’язання. На другому місці розмістився викладач Користишівського педагогічного коледжу, майстер ФІДЕ Сергій Герасимчук. Третє місце дісталось студенту Національного університету біоресурсів і природокористування України першорозряднику Богдану Фещенку. Четвертим фінішував член збірної Черкаської області, першорозрядник Володимир Ластівка. Зазначені вище шахісти були єдиними, хто в чемпіонаті зумів розв’язати всі задачі. Крім них, успішно виступили юні першорозрядники Іван Ковальчук з Кропивницького, Нікіта Магльований з Черкас, Юлія Герасимчук із Житомирщини. Не підвели й ветерани – кандидати в майстри спорту вісімдесятирічний Микола Олійник, неодноразовий учасник першостей України, з Полтави та Анатолій Карабут з Черкас.

Бліц-конкурс, в якому містилися завдання з історії шахів та хитрі головоломки, виграла шестикласниця Анюта Гречишина із с. Забрідки Новосанжарського району Полтавської області.

Велика кількість учасників, серед яких був також срібний призер останнього Кубка світу по складанню задач кандидат в майстри спорту черкащанин Олександр Дашківський, відзначені грамотами обласної партійної організації Аграрної партії України та грошовими призами.

П’ять років тому були великі сумніви щодо можливості організувати пристойний шаховий фестиваль пам’яті славетного вихідця із Золотоноші. Зазвичай любителі шахів намагаються пов’язати змагання із відпочинком, тому вони більш охоче їдуть до курортних зон. Подібних за масштабом змагань немає в багатьох областях України. Проте Золотоноша привабила їх гостинністю господарів та чіткістю проведення змагань. Саме тому у планах багатьох учасників Меморіалу Болеславського закладено бажання приїхати на турнір і наступного року.

Організатори турніру висловлюють щиру вдячність голові обласної організації Віктору Полозову за підтримку любителів шахової композиції

Іван Малий, суддя-організатор турніру,

с.Ковтуни Золотоніського району

Останні новини