Партійці Херсонщини звернулися до Президента скасувати указ «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ»

Изображение статьи

16 квітня на позачерговій сесії в Новорайській ОТГ депутати фракції Аграрної партії України звернулися до Президента України Петра Порошенка щодо скасування указу «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ», який прийнятий із порушенням порядку створення природних парків.

Партійці стверджують, що передача в оренду земельних ділянок, які увійшли у межі запроектованого на Херсонщині для заповідання Національного природного парку «Кам'янська Січ», не була узгоджена із власниками та користувачами.

Так, у Новорайській ОТГ створили робочу групу, якій було доручено визначити можливі наслідки створення національного природного парку «Кам’янська Січ» для громади Новорайській ОТГ.

Робоча група дійшла до висновків, що при включені даних територій до НПП «Кам’янська Січ», передбачених схемами зонування, (а це загальна площа 3838, 6718 га, із них землі водного фонду 2985, 4921 га, землі сільськогосподарського призначення 174, 0797 га та землі лісового фонду 679, 10 га) можуть мати суттєві наслідки та незручності для Новорайській ОТГ, а саме:

  • при вилученні земель водного фонду і включення їх до НПП «Кам’янська Січ» загальною площею 2985, 4921 га на них будуть накладені обмеження у використанні за цільовим призначенням. На цих територіях практично не можливо буде зрошувати земельні ділянки сільськогосподарського призначення;
  • під загрозою опиниться забезпечення водою населених пунктів Червоний Маяк та Крупиця;
  • не можливо буде реалізовувати проект будівництва перевантажувального зернового терміналу у с. Червоний Маяк, під загрозою опинеться розвиток галузі риборозведення та вільного використання прибережної території;
  • введення обмежень не землі сільськогосподарського призначення, зокрема пасовища, – це призведе до втрат місцевого бюджету;
  • створення НПП «Кам’янська Січ» призведе до того, що населення змушене буде виїжджати із населених пунктів Червоний Маяк та Крупиця по причині обмеження їх Конституційних прав на користування водним фондом та іншими природніми ресурсами.

Депутати фракції Аграрної партії Новорайської ОТГ та громада обурені, що їхньої думки ніхто не почув, усе робилося не прозоро, не публічно, їм не розповідали, які правила діятимуть у нових умовах.

Тож територіальна громада стала на захист своїх конституційних прав розпоряджатися своєю землею в своїх адміністративних кордонах.

Крім того, було вирішено звернутися до Адміністрації Президента України, Генеральної Прокуратури України, Кабінету Міністрів України та депутатів всіх рівнів з клопотанням підтримати Новорайську сільську раду.

Якщо вимоги громади будуть проігноровані, вона готова подавати до суду.

Ситуацію, що склалася прокоментував голова Херсонської обласної організації Аграрної партії України Микола Халупенко.

«Днями я мав розмову з нашими депутатами в Новорайській ОТГ та головою громади Олександром Шокуровим з приводу гострого питання щодо скасування Указу Президента «Про створення національного природного парку «Кам’янська Січ». Ми вивчили дане питання, і всіляко в межах своїх можливостей надамо їм підтримку», – наголосив Микола Халупенко.

Він зазначив, що однією з ключових цінностей, прописаних у програмі Аграрної партії є земля та надра. Лише громадяни України мають право приймати рішення щодо використання землі та надр. З його слів, потрібно зберегти багатство й красу землі для нинішніх та майбутніх поколінь та застосовувати такі моделі виробництва, споживання та відтворення, що забезпечують здатність землі до регенерації.

«Те, що відбувається наразі – це значно більше, ніж суперечка «за межу». Це – рішення гострих питань: про адміністративно-територіальний устрій, повноваження сільських рад, про долю реформи з децентралізації та розвитку місцевого самоврядування. Децентралізація – це потужні можливості для регіонів. Але ця реформа не завершена. В органах влади всіх рівнів тільки й чути про передачу влади на місця і створення спроможних територіальних громад. На ділі – громади не чують, з ними не радяться, а ще – й відсторонюють від основного ресурсу – землі. Сильні громади – це запорука потужної країни. А один із головних критеріїв Аграрної партії: «Землю – громадам! Кошти – громадам! Владу – громадам!» – наголосив голова Херсонської обласної організації Микола Халупенко.

Останні новини