У Києві стартував 28-й «Кубок Корбана» з баскетболу

Изображение статьи

У столичному Гідропарку за підтримки Київської обласної організації Аграрної партії України та голови обласного осередку Олега Корбана стартували 28-мі змагання з баскетболу у рамках «Кубка Корбана – першого президента Федерації баскетболу незалежної України 2019 року».

У фінальну стадію, подолавши сито стикових матчів, пробилося 8 колективів: «Torsus», «UDави», «Shtopke», «Скорпіони», «Шамани», «Бульдоги» (минулорічні тріумфатори), «Бродяги», «NRG». До складу команд входять як професійні гравці, так і любителі.

«У мене надзвичайно позитивні враження від турніру. У цьогорічних змаганнях я виступаю за команду «Shtopke» і сьогодні ми обіграли «скорпіонів» із різницею в 20 балів. Це надзвичайно важливий турнір, в якому можуть брати участь гравці від юного віку до дорослих, де кожен може здобути новий досвід»,– ділиться емоціями від гри гравець БК «КиївБаскет» та збірної України Павло Крутоус.

Вже майже 10 років бере участь у турнірі колишній гравець та тренер збірної України, екс-коуч южненського «Хіміка» Дмитро Базилевський.

«У цьогорічних змаганнях я виступаю за команду «UDави», – говорить він. – Оскільки багато наших гравців, через те, що зараз літо, пора відпусток, не можуть повноцінно брати участь у турнірі, було вирішено об’єднатися з молодіжною  командою 2004 року народження. На жаль, першу гру ми програли, але думаю далі зберемося і здобудемо свої бали».

Базилевський відзначає величезну пропагандистську роль Кубка для популяризації гри в нашій державі.

«Це найкращий турнір, який тільки можна було придумати влітку, адже тут чудове місце: поруч пляж, тренувальна зона. Люди можуть слідкувати за іграми і відпочивати. Особливо приємним є той момент, що турнір проводиться в честь першого президента федерації баскетболу незалежної України Бориса Корбана, який чимало зробив для розвитку і популяризації даного виду спорту в нашій державі.

Олексій Прожогін суддя національної категорії з баскетболу, а ще головний суддя змагань. Він вже 28 рік судить даний турнір, а у 90-ті роки також був учасником змагань.

«Ми починали ще у 1992 році. Саме тоді за ініціативи першого президента Федерації баскетболу незалежної України Бориса Петровича Корбана  у Гідропарку був збудований майданчик, де пройшов перший турнір у якому взяло участь 12 колективів. Перші 13 років змагання називалося Кубок «Маріам»,  а з 2006 – Кубок Корбана. Вважаю великим досягненням, що  у нашому турнірі немає слабких команд і усі матчі більш-менш рівні», – згадує головний суддя змагань.

Головний суддя відзначає велику роль Аграрної партії України і особисто голови Київської обласної парт організації Олега Корбана у розвитку турніру.

«У багатьох подібних змаганнях командам для участі необхідно сплатити грошові внески. У нас же участь безкоштовна. До того ж переможці, окрім медалів і кубка, отримують цінні призи, що робить перемогу не просто престижною, а і привабливою. Приємно, що Олег Борисович, який, до речі, сам добре грає в баскетбол і особисто у 90-ті роки вигравав дані змагання, продовжує підтримувати почин свого батька.

Дуже позитивно, що продовжується традиція, коли у турнірі беруть участь не просто любителі, а і гравці, які затребувані за кордоном. Зокрема у цьому році у змаганнях бере участь: Микита Констатиновський, який у форматі 3 на 3 здобув зі збірною України 5 місце на чемпіонаті світу, колишні гравці «Будівельника» Дмитро Брянцев, Дмитро Корабльов.  Грає у нас в турнірі і гравець збірної, форвард іспанського клубу «Гіпускоа» В’ячеслав Бобров, а також колишні і чинні гравці збірної України, такі як Дмитро Забірченко, Сергій Горбенко, Артем Сліпінчук», – зазначив Олексій Прожогін.

Відзначимо, у різний час у Кубку брали участь відомі баскетболісти, такі як: олімпійський чемпіон Мюнхена 1972 року Сергій Коваленко, Олімпійський чемпіон Сеула 1988 Олександр Волков, чемпіон Європи 1963 року Вадим Гладун, чемпіон Європи 1961 року Альберт Вальтін, Борис Дербенцев, Андрій Подковиров, Андрій Шаптала та інші. Чимало талановитої української молоді зробило перші серйозні кроки, здобуло досвід і відточило майстерність гри саме завдяки цьому турнірові.

Подивитися на баскетбольні баталії можуть усі охочі. Ігри відбуваються щовихідних, починаючи з 10:00, за адресою: Гідропарк, пляж «Венеція», баскетбольний майданчик. Змагання будуть тривати до середини серпня.

Останні новини