Члени Аграрної партії допомагають громадам вирішити питання реконструкції очисних споруд

Изображение статьи

Депутати Аграрної партії України в Чернігівській обласній раді Сергій Гайдай та Арсен Дідур вивчають стан очисних споруд в області. Їхні висновки невтішні – більшість із них потребують реконструкції. В минулому році на контролі у партійців було відновлення очисних споруд в Куликівці. Наразі ситуація з очисними спорудами у Варві теж на межі катастрофи.

27 березня на запрошення голови Коропської селищної ОТГ Віктора Журавля заступник голови Чернігівської обласної ради, заступник голови Чернігівської обласної організації Аграрної партії Арсен Дідур побував у громаді.

Як зазначив партієць, Коропська селищна ОТГ демонструє досить високі темпи розвитку і перспективні плани на майбутнє, однак є також проблеми з непрацюючими очисними спорудами, термін експлуатації яких вже перевищив 30 років.

Цей об’єкт вже включено до проекту рішення щодо переліку видатків обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на 2019 рік, який вноситься на розгляд найближчої сесії.

«Переконаний – колеги по депутатському корпусу, обрані представляти інтереси громад, мають бути солідарні у рішенні вирішити дану проблему якнайшвидше, адже екологія надзвичайно важлива для подальшого розвитку економіки об’єднаної територіальної громади та здоров’я людей», – запевнив Арсен Дідур.

Члени Аграрної партії України впевнені, що очисні споруди – це і екологічна безпека громади, і здоров’я жителів, і стан навколишнього середовища. Тому їх реконструкція в багатьох громадах в Чернігівській області є нагальною потребою, адже строки експлуатації багатьох споруд давно перевищили будь-які норми.

«Нинішня кількість відходів, які йдуть в каналізацію, значно перевищують розрахунки, закладені при проектуванні. Більшість очисних споруд в області збудовані у другій половині минулого століття і вже суттєво зношені. Капітальні ремонти і реконструкція практично не проводилися. І якщо одного дня в якомусь населеному пункті вони не витримають навантаження і зупиняться, то він залишиться не лише без каналізації, а й без води. А це вже екологічна катастрофа локального характеру», – зазначив Арсен Дідур.

Останні новини