Історія Аграрної партії України
Жовтень 1996 року
утворення ініціативної групи з 29 народних депутатів-членів групи «Аграрники України» у Верховній Раді України по підготовці пакету статутних документів і проведенню Установчого з’їзду партії для створення Агарної партії України.
5 грудня 1996 року
заснування Аграрної партії України на Установчому з’їзд в м.Києві.
30 грудня 1996 року
реєстрація Аграрної партії України в Міністерстві юстиції України
У відповідності з прийнятою Програмою партія опиралася на сільське
населення, відстоювала і захищала його інтереси. Проголошений стратегічний курс залишався незмінним,
незважаючи на зміну лідерів партії, її активу. Партія стала активно впливати на формування аграрної політики
держави. Впродовж 10 років з’явилися закони, завдяки яким аграрний сектор економіки отримав державну
підтримку та став відроджуватися. Саме в цей період було введено фіксований сільськогосподарський податок,
особливий режим оподаткування сільськогосподарської продукції податком на додану вартість, компенсацію
процентних ставок на банківські кредити для сільськогосподарських товаровиробників та ін.
Червень 2004 року
перейменування партії в Народну аграрну партію України на VI (позачерговому) з’їзді.
7 жовтня 2006 року
відродження Аграрної партії України, затвердження нового Статуту і Програми, обрання керівних органів на Установчому з`їзді. Головою партії було обрано народного депутата України, Президента Української академії аграрних наук — Зубця Михайла Васильовича.
15 листопада 2006 року
Аграрна партія України була зареєстрована в Міністерстві юстиції України.
11 вересня 2010 року
обрання нового Голови партії Слаути Віктора Андрійовича, відомого аграрника і політика, на ІІ – му позачерговому з’їзді Аграрної партії України. На з’їзді було визначено першочергові завдання по партійному будівництву, активізації ідеологічної та інформаційної діяльності партії, посиленню впливу партії на здійснення позитивних змін в житті українського села.
31 жовтня 2010 року
партія вперше прийняла участь у виборах до місцевих рад. В ході місцевих виборів переважна більшість регіональних партійних організацій успішно склали іспит на життєздатність, перевірили свій кадровий потенціал, здобули досвід політичної практики. Полтавська обласна партійна організація провела до місцевих рад 58 депутатів, Запорізька — 52, Тернопільська — 46, Донецька — 44, Херсонська — 43, Харківська — 40, Черкаська – 26, Житомирська і Вінницька — по 25 депутатів. Тим самим партія в цілому отримала підстави на повну силу заявити про свою подальшу присутність в політичному середовищі України для реалізації своїх Програмних цілей.
3 липня 2012 року
на другому етапі ІІІ з’їзду Аграрної партії України новим Головою партії обрано Бісюка Івана Юрійовича, заступника Міністра аграрної політики та продовольства України.
20 вересня 2014 року
на IV з’їзді Аграрної партії України відбулося обрання нового лідера партії Віталія Скоцика, котрий до цього обіймав посаду заступника голови АПУ та входив до президії та політради партії.
Осінь 2015 року
за результатами місцевих виборів восени 2015 р. партія посіла п'яте місце за кількістю депутатів проведених в місцеві органи влади (7,48%).
7 червня 2017 року
під стінами Верховної Ради пройшов багатотисячний мітинг в рамках акції «Не дамо вкрасти землю!» Тоді партійці і аграрії принесли до парламенту 3 млн підписів громадян з усіх куточків України, які виступили проти відкриття ринку землі і наголошували на необхідності продовження мораторію на продаж сільськогосподарських земель. Завдяки ініціативі Аграрної Партії мораторій на продаж земель був відтермінований.
12 вересня 2018 року
на позачерговому З’їзді Аграрної партії України було затверджено дострокове припинення повноважень Скоцика Віталія Євстафійовича як Голови Партії, якого ще 15 серпня 2018 року на засіданні Політичної ради Партії було виключено з членів Партії у зв’язку з грубим порушенням ним Статуту Партії та вчиненням дій, які завдають шкоди авторитету та дискредитують керівний орган Партії та Партію в цілому.
12 вересня 2018 року
Головою Аграрної партії України було одноголосно обрано Юрія Крутька, відповідні зміни внесені до реєстру Міністерства юстиції України 18 жовтня.
23 грудня 2018 року
Аграрна партія стала першою і єдиною позапарламентською політичною партією, яка одержала перемогу у виборах в об’єднаних територіальних громадах.
Найбільшу підтримку Аграрна Партія отримала у Хмельницькій, Тернопільській, Івано-Франківській, Кіровоградській, Київській та Черкаській областях, що дозволило політичній силі посісти третє місце по Україні за загальною кількістю переможців.
Всього у виборчих округах від Аграрної Партії було висунуто близько 1000 кандидатів на посади сільських, селищних та міських голів й депутатів місцевих рад.
Основним кредо нового голови Аграрної партії України є постійний рух до
поставлених цілей, при цьому важливими є досягнення не лише великих, але і малих успіхів. Відтак,
новообраний голова АПУ погодився очолити партію за умови її повного оновлення і підтвердив, що робитиме
все, щоб партія стала боєздатною та готовою до наступних парламентських та місцевих виборів.