Денис Марчук: Позиція Нафтогазової асоціації з приводу ліцензій на зберігання пального є неприйнятною

Изображение статьи

Незважаючи на те, що парламент проголосував за законопроект №10359 щодо відтермінування накладення штрафів за зберігання аграріями пального без ліцензування до 31 грудня 2019 року, Нафтогазова асоціація України наполягає на необхідності зобов’язати всі юридичні особи, зокрема і аграрні підприємства, отримувати ліцензії на зберігання пального.

Відповідні повідомлення у ЗМІ почали з’являтись після прес-конференції президента асоціації Нелі Привалової. Вона стверджує, що Україна втратила близько 10 мільярдів гривень через тіньовий ринок нафтопродуктів. У зв'язку з цим, очільниця закликала Кабінет міністрів не затягувати з прийняттям підзаконних актів для введення ліцензування за зберігання палива.

Денис Марчук, заступник голови Всеукраїнської Аграрної ради та один з лідерів виборчого списку Аграрної партії розкритикував позицію Нафтогазової асоціації України неприйнятною: отримання ліцензій для зберігання пального аграріями для власних потреб є недоцільним.

Натомість Аграрна партія України отримала відповідь від Комітету Верховної Ради з питань аграрної політики та земельних відносин щодо звернення про відміну ліцензій на зберігання пального для сільгоспвиробників. Комітет направив листа для розгляду до Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики в той самий час, як Нафтогазова асоціація України продовжує лобіювати свої інтереси.

«Аграрна партія України виступає за скасування будь-яких речей, які шкодять агровиробникам. Тому у парламенті нового скликання одним із перших законопроектів, поданих нашими партійцями, буде скасування ліцензій на зберігання палива для сільгоспвиробників», - зазначив Денис Марчук.

Нагадаємо, раніше Аграрна партія звернулася до керівних органів влади з вимогою відміни ліцензій на зберігання пального для сільгоспвиробників.

Аграрії висловили занепокоєння тим фактом, що замість сезонного збору врожаю вони змушені займатися збором документів для отримання ліцензій.

«Закон набуває чинності 1 липня 2019 року – в пік аграрного сезону – і ставить під загрозу українські жнива. Ми виступаємо за прозорий ринок пального і підтримуємо боротьбу з тіньовим ринком нафтопродуктів. Проте Закон №2628-VІІІ абсолютно не враховує особливості виробничого процесу агропідприємств, які є кінцевими споживачами палива, а не учасниками ринку нафтопродуктів. Зокрема, норма закону щодо отримання ліцензій на зберігання пального для власних потреб є великою загрозою для повноцінного розвитку аграрного виробництва, і призведе до значного ускладнення умов ведення бізнесу, а великі за розміром штрафні санкції стануть елементом фіскального тиску з боку контролюючих органів», - йшлося у заяві.

Останні новини