«Виборчий процес у Тернопільській області під загрозою зриву», – Мужевич

Изображение статьи

Керівник апарату обласної організації Аграрної партії України Мужевич Володимир Ярославович розповів про ситуацію в Тернопільській області.

Тернопільський окружний адміністративний суд 8 грудня поновив Білика Михайла Степановичаяк кандидата, першого в списку, до Монастириської міської ради. Конституційне право на вільне обрання до органів місцевого самоврядування було грубо порушене у Монастириську.

Здавалося, що перші вибори до п’яти новостворених Об’єднаних територіальних громад (ОТГ)в Тернопільській області пройдуть в штатно-робочому режимі, тихо і без скандалу. 29 листопада 2018 року завершилася реєстрація кандидатів в депутати до новостворених громадта кандидатів на посаду міських та сільських голів. Партії проявили неабияку активність.Дванадцять політсил (Аграрна партія України, БПП, Самопоміч, Свобода, Батьківщина, Справедливість, Громадянська позиція, УКРОП, Галицька партія, Народний фронт, Народний контроль, Радикальна партія Ляшка) висунули майже 240 своїх кандидатів по Монастириській ОТГ. Десять партій (Аграрна партія, БПП, Самопоміч, Свобода, Батьківщина, Громадянська позиція, УКРОП, Галицька партія, Національний корпус, Радикальна партія Ляшка) висунули майже 190 своїх кандидатів по Копичинецькій ОТГ.

Дев’ять партій (Аграрна партія, БПП, Рух нових сил, Радикальна партія Ляшка, Громадянська позиція, Справедливість, Самопоміч, УКРОП, Батьківщина) та самовисуванці висунули 135 своїх кандидатів по Білецькій ОТГ.

Вісім партій (Аграрна партія, БПП, Самопоміч, Свобода, Батьківщина, Справедливість, Громадянська позиція, Галицька партія) та самовисуванці висунули 75 своїх кандидатів по Купчинецькій ОТГ.

Чотири партії (Аграрна партія, Самопоміч, Свобода, Батьківщина) та самовисуванці висунули 48 своїх кандидатів по Настасівській ОТГ.

Однак не так сталося, як гадалося. 4 грудня до ряду територіальних комісій прийшли провокативні листи із «Печерських пагорбів» із самого ЦВК. В ньому йшлося про можливе порушення виборчого законодавства - частини 5 статті 35 ЗУ «Про місцеві вибори» у вигляді одночасного висунення вже зареєстрованих кандидатів у інших виборчих списках за 2015 рік? Нісенітниця та й годі. Де один виборчий період - 2015 рік, а де виборчий період 2018 року?

Минулого року окружний адміністративний суд Тернопільської області вже виносив декілька рішень на захист виборчих прав громадян з наведених підстав і скасовував постановитериторіальних виборчих комісій про зняття людей з виборів. Зокрема по справі №817/1779/17 від 13.10.2017року (судді Дерех Н.В., Подлісна І.М., Матриць О.І.)

Разом з тим, Монастириська міська територіальна комісія Монастириського району Тернопільської області під головуванням пана Мордача Володимира Івановича (єдиний, хто був відсутнім на виборчому навчанні членів комісії) приймає рішення зняти з виборчих перегонів аж 15 зареєстрованих кандидатів в депутати від різних політичних сил. Є серед неугодних навіть перші номери у партійних списках на яких в основному орієнтуються виборці при голосуванні. Це Пиж Сергій від УКРОПу, Білик Михайло від Аграрної партії, Іванців Василь від Радикальної партії, Бойко Володимир від Руху нових сил. Не вплинуло на рішення комісії ні роз’яснення юристів, ні судова практика в аналогічних справах, ні, власне, здоровий глузд.

При тому, що в аналогічній ситуації компетентна Копичинецька міська територіальна комісія відмовилася знімати чотирьох зареєстрованих кандидатів в депутати і не застосувалапсевдорекомендацій згори. Згідно пункту 1 статті 11 зазначеного вище закону - виборчий процес місцевих виборів - це здійснення суб’єктами виборчого процесу відповідних місцевих виборів, виборчих процедур, зазначених цим Законом.

Тепер потерпілим партіям доведеться шукати захист своїх прав знову в суді. Виборчий процес під загрозою зриву.

Зазначу, що частиною першою статті 38 Конституції України закріплено, що громадяни мають право брати участь в управлінні державними справами, вільно обирати і бути обраними до органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Останні новини