Головне для успішного розвитку громади – інвестиції та відновлене виробництво

Изображение статьи

30 червня відбудуться вибори голови та депутатів Плужненської об’єднаної територіальної громади, що на Хмельниччині. Кандидат на посаду голови Плужненської сільської громади від Аграрної партії України Віталій Мартинюк розповів про його пріоритетні завдання та подальшу стратегію розвитку майбутньої ОТГ.

 - Ви є кандидатом на посаду голови Плужненської сільської ОТГ. Чому вирішили висуватись на таку відповідальну посаду?

- В державі сьогодні відбувається  дуже важлива реформа децентралізації, завдяки якій громади стають самостійними, отримують можливість розвиватися. Зараз формується Плужненська громада. Перед її жителями постає багато проблем, над вирішенням яких потрібно працювати  для стабільного розвитку населених пунктів громади. Переконаний, що мій управлінський та життєвий досвід тут може стати в нагоді.

- Які проблеми у громаді зараз є найболючішими?

- У нас найбільша проблема, як і по всій країні, – дороги. Дороги в надзвичайно занедбаному стані, у деяких місцях проїзду майже немає. Тому, якщо мене оберуть головою, буду ініціювати питання щодо виділення бюджетних коштів у розмірі, не менше 70% на ремонт доріг, а подекуди на капітальне будівництво шляхом створення відповідної програми.

Друга проблема - це питна вода. І цю проблему можна вирішувати. Зараз на теренах Хмельниччини за кошти обласного бюджету успішно реалізовується Програма «Питна вода Хмельничини». Лише в минулому році 29 млн грн було виділено на проекти з реконструкції та модернізації мереж водопостачання. Тому шляхом співпраці з депутатами обласної ради можливо залучити кошти на влаштування водогонів у населених пунктах громади.

- Як Ви бачите подальшу свою діяльність у вирішенні питання з проведення благоустрою територій громади?

- Питання благоустрою слід вирішувати комплексно. Насамперед, розпочати зі створення об’єднаного комунального підприємства, для якого необхідно закупити техніку, придбати обладнання для працівників комунального господарства та налагодити системну і якісну роботу. Налагодити транспортне сполучення між усіма населеними пунктами громади. В цьому питанні маємо досвід Білогірської ОТГ, де для потреб громади комунальне підприємство закупило транспорт для перевезення пасажирів.

На жаль, на території майбутньої ОТГ існує багато стихійних сміттєзвалищ. Тому необхідно запровадити централізований постійний збір сміття, налагодити його утилізацію та встановити сміттєві баки.

- Що для Вас необхідн, щоб досягти намічених цілей?

-Насамперед потрібно сформувати потужну команду. Адже, що б хто не говорив, які «веселкові пісні» не проспівували, зрозуміло, що спочатку буде дуже складно. Оскільки всі управлінські функції буде передано до новоствореної ОТГ. Тому необхідна професійна управлінська команда. Так сталося, що вибори відбуваються влітку, тому всі сільські ради, які об’єднуються, існуватимуть до кінця поточного року відповідно до затверджених бюджетів, а коли завершуватиметься бюджетний рік і буде розроблятись бюджет наступний, тут обов’язково необхідна професійна команда, яка оперативно та виважено зможе прийняти відповідальні рішення.

У мене є така команда. Це ті люди, які готові відразу приступити до роботи та взяти відповідальність за громаду. Зрозуміло, що спочатку буде важко, але ми наведемо лад. І зобов’язуємось звітувати перед жителями про кожен місяць діяльності.

Великий обсяг роботи матимемо у сфері земельних відносин. Потрібно усі землі, які  знаходяться за межами населених пунктів, повернути в управління громади. Це – наш бюджет і кошти усієї громади. Ми розуміємо, що держава сьогодні дає певні дотації, але прийде час і їх не буде, а нам потрібно буде утримувати все самостійно.

Крім того, що досить важливо для подальшого успішного розвитку, будемо працювати над залученням інвестицій та грантових коштів, а також відновленням виробництва. Тому в команді поряд з професіоналами я хочу бачити молодь, яка робитиме свій внесок. Вони ефективно працюють з проектами, програмами та над залученням інвестицій. Ми ні перед ким не зачинятимемо двері, а навпаки намагатимемось створювати нові робочі місця.

Спілкувався із кандидатом на посаду голови Плужненської ОТГ голова Молодіжного крила Аграрної партії Хмельницької області Валентин Лосовський.

Останні новини